Mamy oddzielne konta bankowe

Category: Swój Kredyt
17 lutego 2021

Większość rozwodzących się par, z którymi się spotkałem, ma oddzielne lub wspólne konta bankowe. Mój mąż i ja korzystamy ze wspólnego konta bankowego dla rachunków i oszczędności, ale używamy oddzielnych kont dla naszych kont IRA. Jednak adwokaci rozwodowi zawsze martwią się, gdy spotykają pary, które mają tylko oddzielne konta bankowe. W końcu zapytają, czy te aktywa należą wyłącznie do nich. Kiedy pytają, muszę przekazać złe wieści.

Kto jest właścicielem pieniędzy?

Pary, które założyły konta bankowe po rozpoczęciu małżeństwa, muszą równo podzielić te konta, starając się o rozwód. Konkretne konta zawierające fundusze małżeńskie są własnością małżeńską obu stron. Imię i nazwisko podane na koncie nie jest ważne przy podejmowaniu decyzji o tym, kto jest „właścicielem konta do celów rozwodowych.

Adwokaci i sądy zajmujący się rozwodami patrzą na rachunki bankowe na dwa sposoby: majątek wspólnotowy i majątek odrębny. Pary dzielą po równo majątek społecznościowy (np. Pieniądze na koncie bankowym). W międzyczasie pary, które mają oddzielne nieruchomości, zachowują swoje określone konta lub majątek. Sędziowie przyznają osobny majątek osobie uznanej za jedynego właściciela tego odrębnego majątku.

Co to są pieniądze wspólnotowe?

Sądy rozwodowe używają słowa „wspólnota do określenia majątku będącego własnością obojga małżonków w małżeństwie. Zakup pojazdu w związku małżeńskim jest traktowany jako „pojazd społecznościowy. Jeśli wykorzystałeś swój kredyt, a pojazd nosi Twoje nazwisko, nadal jest traktowany jako własność wspólnoty.

Odnosi się to również do wszelkich zakupionych nieruchomości, mebli wewnątrz nieruchomości, wszelkich pieniędzy wpłaconych na konta bankowe otwarte po rozpoczęciu małżeństwa oraz nabytych zapasów. Podczas rozwodu majątek wspólnotowy jest równo podzielony, chyba że istnieją roszczenia dotyczące marnotrawstwa małżeńskiego. Wszelkie długi zaciągnięte w trakcie małżeństwa stają się wspólną własnością pary i będą musiały zostać podzielone. Zatrudnienie adwokata rozwodowego będzie miało znaczącą wartość podczas przechodzenia przez ten proces.

Sąd może określić Twoje aktywa jako „oddzielne, jeśli jeden z małżonków zawarł związek małżeński z majątkiem, który wcześniej posiadał, lub gdy małżeństwo zostało przekazane jako dar. Na przykład: zawarłeś małżeństwo z kontem bankowym o wartości 50 000 $. Podczas małżeństwa nigdy nie dodałeś nazwiska współmałżonka do konta bankowego. To konkretne konto bankowe prawdopodobnie zostałoby uznane za odrębne konto i nie podlegałoby równemu podziałowi w przypadku rozwodu.

Kiedy jest oddzielne, a nie oddzielne?

Powiązanie definiuje się jako „łączenie funduszy lub nieruchomości we wspólny fundusz lub akcje. Główny problem mieszania się własności pojawia się, gdy miesza się własność odrębną i wspólnotową. Odrębny majątek jest wówczas uważany za majątek wspólnotowy i zostanie równo podzielony między strony rozwodzące się.

Łączenie się może zachodzić na kilka różnych sposobów. Jeden typowy scenariusz ma miejsce, gdy dodajesz imię współmałżonka do konta bankowego.

  • Dodałeś imię współmałżonka do swojego konta bankowego o wartości 50 000 $, a ty i twój współmałżonek korzystacie z tego konta do wpłacania wypłat i opłacania rachunków. Pierwotna kwota została pomieszana. Sędzia sądu rodzinnego prawdopodobnie uznałby 50 000 dolarów za własność wspólnoty.
  • Jeśli imię i nazwisko współmałżonka nie jest dodane do konta bankowego, ale oboje korzystacie z tego konta do wpłacania wypłat i opłacania rachunków, może również wystąpić pomieszanie. Sąd może uznać pierwotną kwotę za odrębną własność, jeśli prawnik rozwodowy przedstawi przekonujący argument. Szczegółowe zapisy mogą wzmocnić Twoją argumentację. Może się to okazać przydatne, jeśli małżeństwo trwało przez dłuższy czas.Bardziej szczegółowy opis tego, co jest uważane za „oddzielne i „wspólnotowe, znajduje się w naszym artykule napisanym przez jednego z naszych wykwalifikowanych prawników zajmujących się rozwodami: Podział majątku i długu.

    Jak prowadzić oddzielne konto bankowe?

    Istnieją sposoby na całkowite oddzielenie konta bankowego w oczach sądu:

    1. Na koncie powinno znajdować się tylko Twoje imię i nazwisko, a nie imię Twojego współmałżonka.
    2. Konto nie powinno przyjmować depozytów majątku wspólnego. Pieniądze zarobione podczas małżeństwa nie mogą trafić na oddzielne konto.Wszelkie pieniądze spadkowe lub prezenty przekazane Tobie mogą trafić na oddzielne konto. Jeśli prezent zawiera imiona obojga małżonków (np. Czek na prezent ślubny), nie może trafić na oddzielne konto bez pomieszania środków.Pamiętaj, aby przed, w trakcie i po ślubie zachować szczegółową dokumentację finansową ze wszystkich rachunków bankowych. Te zapisy mogą być pomocne, jeśli musisz wystąpić o rozwód. Wielu adwokatów rozwodowych skorzysta z tych danych, jeśli chcesz udowodnić, że twoje konta powinny pozostać oddzielne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy