Ursus pokazał elektryczny samochód dostawczy

Elektryczny samochód od Ursusa

Ursus zaprezentował w Lublinie prototyp elektrycznego samochodu dostawczego. Jednocześnie przedsiębiorstwo otworzyła oficjalnie odremontowaną halę produkcyjną w dawnej fabryce samochodów.

Do tejże pory Ursus znany był głównie z produkcji ciągników, w której to zresztą dobrze sobie radzi - chociaż wyniki spółki przy pierwszym półroczu 2016 odrzucić były zbyt dobre. Teraz, jak tłumaczył prezes spółki Karol Zarajczyk, "Ursus wchodzi w nową erę":

Rewolucja w motoryzacji, która to ma miejsce w naszej chwili, jest szansą dla Ursusa i wielu naszych firm, które mogą sporządzać podzespoły na potrzeby Ursusa.

My mamy ambicję być integratorem elektromobilności, jeżeli chodzi o autobusy bateriowe, ale także samochody.

Elektryczny samochód od Ursusa - specyfikacja

Foto: Ursus / materiały prasowe

Przedstawiony prototyp wówczas elektryczny pojazd dostawczy na temat masie 600 kg i ładowności 600 kg. Pozostał skonstruowany w lubelskich zakładach Ursusa.

Obecnie posiada zasięg 140 km na jednym ładowaniu, ale przedsiębiorstwo chce, by było wówczas 200 km. - Jego ładowanie trwa sześć godzinek. To jest bardzo dobre rozwiązanie dla tego rodzaju spółek jak Poczta Nasz kraj – podkreślił Zarajczyk.

Obecny na uroczystości podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik podkreślił, hdy widzi duże możliwości wykorzystania pojazdu skonstruowanego przez Ursus:

Ursus może mieć znaczący udział w rynku tego rodzaju pojazdów. Widzę zastosowanie takiego samochodu w ramach gospodarki każdego dużego miasta, tworzy on nowe możliwości po zakresie dostaw, pielęgnacji zieleni, pracy służb miejskich, dostrzega jego szerokie zastosowanie.

Foto: Ursus / surowce prasowe

Ursus będzie współpracował spośród Pocztą Polską?

Trwają aktualnie prace związane z homologacją nowego pojazdu. Po jej uzyskaniu ruszy produkcja. Ursus zamierza zainwestować w wydział wytwarzający silniki elektryczne do ludzi pojazdów – zapowiedział Zarajczyk.

Zarajczyk poinformował, że Ursus planuje uruchomienie w Lublinie produkowaniu kolejnego elektrycznego pojazdu, auta dostawczego o masie do odwiedzenia 3, 5 tony. Chce wystąpić o dotację dzięki ten cel do Narodowego Centrum Badań i Wzrostu:

Wszystko, co zarobimy na ciągnikach i maszynach rolniczych, naszej bazowej aktywności, reinwestujemy w elektromobilność. Chcemy skoncentrować się na samochodach dla przedsiębiorców, firm komunalnych, transportu i logistyki.

Foto: Ursus / surowce prasowe

W piątek uroczyście otwarto w Lublinie wyremontowaną halę produkcyjną Ursusa, położoną przy dawnej lubelskiej fabryce aut. Inwestycja kosztowała 6, pięć mln zł, hala dzierży 23 tys. metrów kwadratowych przesrtrzeni. Będą tu produkowane ciągniki, pojazdy elektryczne, pojazdy wojskowe, autobusy i trolejbusy.

Świetne wyniki Ursusa

W 2015 r. Ursus przeznaczył na inwestycje 29, 4 mln złotych, w tym roku wydał już na ten zamiar 9, 3 mln złotych, z zaplanowanych 24 mln zł. Spółka zamierza zwiększać zatrudnienie.

- Po tej chwili ponad czterysta osób pracuje w tej fabryce, a w całej grupie ponad tysiąc ludzi. Planujemy dalej zatrudniać, przy związku z rozwojem produkowaniu autobusów. Jesteśmy w procesach przetargowych w kilku miejscowościach, jeśli uda się zwyciężyć, to naturalne będzie obsadzenie bardzo mocne wydziału autobusów – zapowiedział Zarajczyk.

Ursus – spółka wyłącznie spośród polskim kapitałem - oferuje swoje produkty w dużej liczby krajach, m. in. po Czechach, Belgii, Holandii i Pakistanie. Ponad 5 tys. ciągników kupiły od Ursusa firmy z Tanzanii i Etiopii. W ubiegłym roku spółka sprzedała około 1400 nowych ciągników.

Ursus posiada dziś trzy fabryki produkcyjne na terytorium polski: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i największą po Lublinie. Z 1, pięć mln ciągników pracujących dzięki polskich polach, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus.

Kalkulator OC/AC – znajdź najlepsze oferty ubezpieczeń komunikacyjnych

Dzielić:

Związane z

credit Suisse zabrania pracy w piątkowy wieczór  Wraz z świata 13.07.2019

Credit Suisse zabrania pracy w piątkowy wieczór Wraz z świata

758 13.07.2019

Ze swiata

Zakaz pracy po piątek po godzinie 19 i przychodzenia do biura wcześniej, niż o dwunastu w sobotę. Nowe reguły pracy wprowadził bank Credit Suisse, chcąc walczyć z pracoholizmem swoich podwładnych. Chcąc…...

Czytać →
chcą kontroli węgla. Jest wzór  Informacje 10.07.2019

Chcą kontroli węgla. Jest wzór Informacje

897 10.07.2019

Wiadomosci gospodarcze

"Działania ministra szkodzą spółce". Związkowcy o zmianach w JSW Kilkadziesiąt tysięcy osób otrzyma po 10 tysięcy złotych Węgiel z Rosji zalewa Polskę. Szykuje się rekord importu "czarnego złota" z zagranicy Przegląd…...

Czytać →
chińska prasa krytykuje aresztowanie wiceprezes Huawei Meng Wanzhou  Tech 10.07.2019

Chińska prasa krytykuje aresztowanie wiceprezes Huawei Meng Wanzhou Tech

472 10.07.2019

Tech

Państwowe chińskie publikatory potępiły w piątek aresztowanie wiceprezes i dyrektor finansowej firmy Huawei Meng Wanzhou. Dziennik "Global Times" ocenił, że przy braku twardych dowodów zostałan ona "uprowadzona" przez rządy Stanów Zjednoczonych…...

Czytać →
cOP21. Jest nowy projekt umowy klimatycznej  Ze świata 12.07.2019

COP21. Jest nowy projekt umowy klimatycznej Ze świata

513 12.07.2019

Ze swiata

Dość wymówek i manipulacji koncernów! Płomienne przemówienie Leonardo di Caprio Czysta energia, czysty zarobek. Pierwsza wyspa samowystarczalna energetycznie Premier podpisała porozumienie klimatyczne. "Nie uderza w oficjalną gospodarkę" Początek…...

Czytać →
ceny ropy w górę. W stacjach drogo 09.07.2019

Ceny ropy w górę. W stacjach drogo

269 09.07.2019

Finanse

Kończący się II kwartał 2016 r. jest dla ropy najlepszy od 2009 r. a mianowicie mówią maklerzy. Wzrosty sięgają 30 proc. Przyczyn wydaje się być kilka. Wśród najważniejszych spadek światowej podaży.…...

Czytać →
ceny produkcji w USA następny miesiąc są stabilne  Informacje 09.07.2019

Ceny produkcji w USA następny miesiąc są stabilne Informacje

429 09.07.2019

Wiadomosci gospodarcze

"To rekord! ". Ambasador USA o gospodarki z Polską Amerykanie zaspokojeni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo porządnie! " Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Struktury Handlu USA…...

Czytać →