Najlepsze sposoby inwestowania po maksymalnym wykorzystaniu kont emerytalnych

Category: Może Mieć
17 lutego 2021

Ci zaangażowani oszczędzający pytają, jak najlepiej inwestować po tym, jak w pełni sfinansują swoje konta z odroczonym podatkiem.

NASI CZYTELNICY Scott i Amber Rowson, 33 i 34 Columbia, MO. Przekroczyliśmy maksymalny poziom naszych składek emerytalnych. Co teraz?

Scott i Amber są tak żarliwymi oszczędzającymi, że mają do czynienia z godnym pozazdroszczenia problemem. Wpłacają maksymalne kwoty na swoje konta emerytalne z odroczonym podatkiem i gromadzą dodatkowe oszczędności w 529 planach oszczędnościowych dla Beckett (5 lat) i Ayla (2). Teraz są zaskoczeni, jak i gdzie inwestować jeszcze więcej bez ponoszenia podatku bóle głowy lub nadmierne ryzyko.

Rowsonowie są dowodem na to, że nie trzeba być najgrubszym kotem, aby zmierzyć się z limitami składek w ramach standardowych planów emerytalnych. Scott, pracownik stanu Missouri, zamierza w tym roku przeznaczyć maksymalnie 16 500 dolarów na swój plan 457, podobnie jak zrobił to w 2009 roku. Amber, konsultant, korzysta z wyższych limitów oszczędności dostępnych dla samozatrudnionych. W zeszłym roku odłożyła maksymalne 20% zarobków netto do swojego SEP IRA i planuje powtórzyć na 2010 rok.

Scott i Amber inwestują w akcje i obligacje. Wraz z ożywieniem na rynkach wydają się być dobrze przygotowani na ostateczną emeryturę, nawet jeśli muszą trochę odpuścić sobie odkładając kwotę. Mogą jednak wykonać kilka innych ruchów, aby ograniczyć swoje podatki i rozłożyć pieniądze na szerszą gamę aktywów.

PRZEKSZTAŁCENIE NA ROTH IRA Rowsonowie zarabiają zbyt dużo, aby bezpośrednio zasilić Roth IRA, z którego wypłaty są wolne od podatku na emeryturze. Osoby z dochodami do 120 000 dolarów i małżeństwa, które zarabiają do 177 000 dolarów, mogą w 2010 r. Nakarmić Rotha. Jednak od tego roku każdy, niezależnie od dochodu, może zamienić tradycyjny IRA na Rotha. Cena jest wysoka, ponieważ od całej przeliczonej kwoty musisz zapłacić zwykły podatek dochodowy. Ale jeśli Rowsonowie dokonają konwersji w 2010 r., Mogą wybrać pomiędzy zapłaceniem całego rachunku podatkowego w swoim zeznaniu z 2010 r. Lub podzieleniem go na lata 2011–2012. Lepiej jest użyć pieniędzy spoza IRA do zapłacenia podatku, co wydaje się być możliwe do zarządzania przez Rowsonów .

OTWÓRZ RACHUNEK PODLEGAJĄCY OPODATKOWANIU Inwestycje odroczone podatkowo są atrakcyjne, ale konta podlegające opodatkowaniu mają jedną zaletę: nie ma ograniczeń w korzystaniu z nich, mówi Ken Eaton, doradca finansowy w Overland Park w Kanadzie. powoli i potrzebowała łatwego dostępu do swoich pieniędzy. Dodatkowo, gdy sprzedasz zwycięzcę, zostaniesz opodatkowany od zysków według maksymalnej stawki 15% zysków kapitałowych. Tradycyjne wypłaty z kont emerytalnych są jednak w pełni opodatkowane według zwykłych stawek wynoszących nawet 35%. Rachunek podlegający opodatkowaniu jest również dobrym miejscem do przechowywania aktywów, takich jak fundusze giełdowe, które inwestują w towary, które generują niewiele zysków kapitałowych.

ROZWAŻ ALTERNATYWNE INWESTYCJE Portfele emerytalne Scotta i Amber są przeładowane standardowymi funduszami akcji i obligacji, więc mogą wykorzystać dodatkową gotówkę, aby pójść w innym kierunku. Jedna opcja: ubezpieczenie na życie do wartości pieniężnej, które zapewniłoby odroczony podatek dochodowy oraz płynność i elastyczność. Bursztyn jest zainteresowany nieruchomościami przynoszącymi dochód, co może mieć sens, ale wymaga czasu i wiedzy. Teraz są dobre oferty – to prawda.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy