Napraw zły kredyt, przejmując płatności leasingowe

Category: Twój Raport
17 lutego 2021

Leasing samochodu ma swoje zalety i kilka wad. Jeśli jednak Twój kredyt jest poniżej średniej, kwalifikacja może stanowić problem. Zanim zrezygnujesz i zrezygnujesz z transportu publicznego, może być inna opcja. Możesz być w stanie przejąć czyjeś istniejące płatności leasingowe i mieć pojazd na swoje nazwisko. W ten sposób możesz mieć niezawodny transport zawsze wtedy, gdy go potrzebujesz […]

Leasing samochodu ma swoje zalety i kilka wad. Jeśli jednak Twój kredyt jest poniżej średniej, kwalifikacja może stanowić problem.

Możesz być w stanie przejąć czyjeś istniejące płatności leasingowe i mieć pojazd na swoje nazwisko. W ten sposób możesz mieć niezawodny transport zawsze wtedy, gdy go potrzebujesz i otrzymać kredyt za terminowe spłacanie rat leasingowych.

Zalety i wady przejęcia leasingu samochodów

Zanim zdecydujesz, że jest to właściwy ruch finansowy dla Ciebie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Chociaż „leasing auta z przejęciem może pomóc odbudować słaby kredyt, mogą też pojawić się pułapki. Znajomość wszystkich faktów sprawi, że nie zaszkodzisz swojemu kredytowi, zamiast mu pomóc.

Plus leasingu samochodów

 • Możesz wymieniać swój pojazd co kilka lat na nowszy model. Może to dotyczyć osoby, która przejęła pożyczkę, ale wymagana będzie kontrola kredytowa. Jeśli dokonasz wszystkich płatności na czas i zatrzymasz pojazd przez kilka lat, istnieje szansa, że ​​twój kredyt poprawi się na tyle, że zostanie zatwierdzony.
 • Leasing samochodów może być obsługiwany przez dealera lub przez kupno, zapłać tutaj, gdzie wymagania kredytowe są często mniej rygorystyczne niż w banku lub spółdzielczej spółce kredytowej. Nie zawsze tak jest, ale często ta sama korzyść nadal występuje.Większość umów leasingu samochodów obejmuje gwarancje „od zderzaka do zderzaka oferowane przez dealera po niższej cenie niż w przypadku bezpośredniego zakupu pojazdu.Jeśli wynajęty przez Ciebie pojazd zamieni się w „cytrynę, możesz go wymienić w salonie bez najmniejszych problemów.Podatek od sprzedaży jest często niższy w przypadku leasingu samochodu w porównaniu z zakupem pojazdu. Wadą leasingu samochodów

  • Ustalony przebieg można zawrzeć w umowie leasingu. Jeśli go przekroczysz, często obowiązują opłaty. Mogą się one sumować w zależności od częstotliwości i odległości, którą jeździsz.
  • Dealer często zachowuje niebieską wartość księgową pojazdu, gdy jesteś gotowy do wymiany. Kupując auto, nadal zachowujesz jego wartość i można ją wykorzystać na następny pojazd.Zakładając dzierżawę, możesz nie mieć wszystkich korzyści, które były zawarte w pierwotnej dzierżawie. Może to obejmować opłaty za przebieg, jeśli są one wyższe niż określone w pierwotnej umowie najmu samochodu.Przejęcie leasingu może pomóc Ci usiąść za kierownicą. Jeśli zdecydowałeś, że jest to właściwa decyzja dla Ciebie, jest kilka kroków, które musisz wykonać.

   Jak założyć leasing pojazdu

   Jeśli chcesz przejąć czyjąś dzierżawę samochodu, jest to coś więcej niż tylko dokonanie płatności. Możesz po prostu nadal płacić za dzierżawę pierwotnego posiadacza tytułu, ale jest to problematyczne. Nie tylko jest to nielegalne, ale nie zostaniesz uznany za dokonywanie miesięcznych płatności na czas. Oznacza to, że nie skorzystasz z kredytu, tylko wola oryginalnego właściciela pojazdu. Wszystko, od tytułu własności pojazdu po ubezpieczenie, pozostanie na cudzym imieniu.

   Co to jest leasing pojazdu?

   Jeśli kiedykolwiek wynajmowałeś samochód, to już wiesz, czym jest leasing. Podpisanie umowy z pożyczkodawcą; banku, spółdzielni pożyczkowej lub dealera do prowadzenia pojazdu przez określony czas. Większość umów najmu zawieranych jest na 12, 24 lub nawet 36 miesięcy. Można też żądać, aby był krótszy lub dłuższy w zależności od potrzeb i finansów. Roczny przebieg zostanie ograniczony, aby zapobiec utracie wartości pojazdu, zwykle między 12 000 a 15 000. Możliwe jest podniesienie ograniczeń dotyczących przebiegu, ale zwykle skutkuje to wyższymi miesięcznymi opłatami.

   Co to jest zamiana leasingu?

   Kiedy przejmujesz leasing czyjegoś samochodu, zasadniczo wiąże się to z przeniesieniem dokumentów z jego nazwiska na twoje. Teraz jesteś prawnie odpowiedzialny za pozostałe płatności i utrzymanie pojazdu. Nadal będziesz musiał przestrzegać ograniczeń dotyczących przebiegu, ale możesz jeździć samochodem przez pozostałą część okresu leasingu. Jeśli chcesz odnowić leasing lub kupić nowy pojazd, będziesz musiał spełnić wymagania kredytodawcy dotyczące zdolności kredytowej. Dla większości pożyczkodawców jest to wynik FICO równy 620 lub wyższy. Dokonywanie miesięcznych płatności na czas może pomóc podnieść Twoją zdolność kredytową, chociaż może minąć kilka miesięcy, zanim zostanie to odzwierciedlone w którymkolwiek z raportów.

   Jeśli jesteś gotowy do przejęcia leasingu samochodu i naprawy kredytu, oto co musisz zrobić.

   Sprawdź swoją zdolność kredytową

   Możesz dowiedzieć się, jaki jest Twój wynik kredytowy za darmo i bez utraty punktów, w swoim banku lub CreditKarma.com. Jeśli jest poniżej 620, nie poddawaj się, nadal możesz być w stanie przejąć leasing samochodu. Pojazd może być starszym modelem, ale nadal prowadzi Cię na drogę i zaczyna „podnosić Twoją zdolność kredytową.

   Wydrukuj raport kredytowy

   Istnieją trzy agencje informacji kredytowej: Experian, TransUnion i Equifax. Każdy wyda jeden bezpłatny raport kredytowy rocznie. Będziesz tego potrzebował, gdy usiądziesz z potencjalnym pożyczkodawcą. Nawet jeśli Twój raport jest ponury lub prawie nie istnieje, nadal istnieje szansa, że ​​możesz przejąć dzierżawę, szczególnie w salonie Kup tutaj Zapłać Tutaj.

   Będziesz także chciał mieć dokumenty potwierdzające adres i dochód.

   Zanim przejmiesz leasing samochodu

   Jeśli zostałeś zatwierdzony przez pożyczkodawcę nie podpisuj umowy od razu. Jest kilka rzeczy, za które jesteś odpowiedzialny, gdy bierzesz udział w leasingu samochodu.

   1. Będziesz chciał mieć pewność, że rozumiesz wszystkie wymagania i jesteś w stanie je spełnić. Dotyczy to w szczególności przebiegu i miesięcznych opłat.
   2. Sprawdź, czy leasing i gwarancja pojazdu kończą się tego samego dnia. W niektórych przypadkach gwarancja kończy się przed „nowym leasingiem. W takim przypadku musisz negocjować nowe warunki przed podpisaniem. Na dłuższą metę pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze.Po wybraniu pojazdu poproś licencjonowanego mechanika o sprawdzenie go. Ten, który wybierzesz, jeśli nie zostanie dostarczony przez firmę pożyczkową, powinien mieć certyfikat ASE.Dokładnie sprawdź, czy otrzymujesz „najlepszą ofertę. Czasami kup tutaj, zapłać tutaj, są tańsze niż w tradycyjnych salonach sprzedaży.Sprawdź historię pojazdu, nawet jeśli przejmujesz leasing od znajomego lub członka rodziny. Nie chcesz żadnych przykrych niespodzianek po przejęciu odpowiedzialności za płatności. Dobrym źródłem do sprawdzenia jest CarFax.com.Dowiedz się, czy po wygaśnięciu leasingu są jakieś opłaty, jeśli zdecydujesz się nie odnawiać lub nie wybierzesz innego pojazdu. Dla niektórych pożyczkodawców jest to powszechna klauzula, a opłata może być wysoka.Czy powinieneś dzierżawić kogoś, kogo znasz?

    To częste pytanie, na które odpowiedź często zależy od pojazdu i osoby. Może wydawać się łatwiejsze przejęcie leasingu od kogoś, kogo znasz, ale nadal musisz wykonać te same kroki z pierwotną firmą pożyczkową, w tym sprawdzenie zdolności kredytowej.

    To, na co powinieneś zwrócić uwagę, to pojazd i czy pasuje do Twojego stylu życia i co najważniejsze do budżetu. Jeśli nie, najlepszym wyborem jest wizyta w salonie samochodowym i sprawdzenie, co mają do zaoferowania. Ponieważ Twój kredyt nie jest najlepszy, prawdopodobnie nie będziesz w stanie przyjąć leasingu nowszego, w pełni załadowanego pojazdu, ale starszy model może być dostępny bez wszystkich „dzwonków i gwizdków.

    Po ustaleniu historii terminowych płatności możesz rozpocząć dyskusję o uaktualnieniu po zakończeniu dzierżawy.

    Zmiana dzierżawy może być właśnie dla Ciebie

    Nie można zaprzeczyć, może być trudno zdobyć pojazd z niewielkim lub złym kredytem. Wielokrotne odrzucanie z powodu niskich wyników kredytowych może być krępujące i zniechęcające.

    Chociaż szanse na to, że zjechałeś z parkingu nowym samochodem, są niewielkie, zakładając, że leasing starszego pojazdu może być szansą na rozpoczęcie odbudowy kredytu i zapewnienie niezawodnej jazdy, abyś mógł łatwo dotrzeć tam, gdzie chcesz. .

    Jest szansa, że ​​jeśli masz uporządkowane dokumenty, ktoś będzie skłonny zaryzykować. Może to być dużo kup tutaj, zapłać tutaj i nie ma w tym nic złego. Może się okazać, że cieszysz się, że to zrobiłeś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy