Niekonwencjonalne kredyty mieszkaniowe dla kupujących i inwestorów

Category: Wyniki Kredytowe
17 lutego 2021

Jednym z największych błędów, jakie mogą popełnić potencjalni nabywcy domów, jest założenie, że nie mogą kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Istnieje wieleniekonwencjonalnychopcjikredytów mieszkaniowychktóre umożliwiają kupowanie nieruchomości większej liczbie konsumentów. Nawet bez idealnego kredytu lub pieniędzy na dużą zaliczkę możesz kwalifikować się do otrzymania tych pożyczek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co stanowi pożyczkę niekonwencjonalną, jak się kwalifikować, oraz porady dla profesjonalistów, jak postępować, jeśli chcesz kupić dom z pożyczką niezgodną z wymogami.

Co to jest niekonwencjonalna pożyczka?

Pożyczka niekonwencjonalna, czyli hipoteka, to rodzaj kredytu, który nie musi spełniać tradycyjnych wymogów dotyczących kredytu hipotecznego. Pożyczki niekonwencjonalne czasami odnoszą się do pożyczek niezgodnych z wymogami. Pożyczki konwencjonalne (lub zgodne) wykorzystują szeroki zestaw kwalifikacji i uprawnień, takich jak wyniki kredytowe, kwoty pożyczek i wskaźniki zadłużenia do dochodów. Ponadto większość konwencjonalnych pożyczek wymaga minimalnego 20-procentowego wkładu własnego lub prywatnego ubezpieczenia hipotecznego.

Niekonwencjonalne pożyczki mieszkaniowe oferują bardziej elastyczne wymagania dotyczące kwalifikacji, często dlatego, że są wspierane przez rząd. Federalna Administracja Mieszkaniowa, Departament ds. Weteranów Stanów Zjednoczonych i Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych są agencjami federalnymi, które zapewniają te niekonwencjonalne pożyczki, aby zachęcić do posiadania domu.

Konwencjonalne vs. Pożyczki niekonwencjonalneJedną z głównych różnic między pożyczkami konwencjonalnymi i niekonwencjonalnymi jest ocena kredytowa i zaliczka, których każdy z nich wymaga. Prywatni pożyczkodawcy oferują zwykłe pożyczki i wymagają od kupujących doskonałej zdolności kredytowej.

Pożyczki konwencjonalne mają stałą stopę procentową lub są regulowane. Oprocentowanie kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu nie ulegnie zmianie. Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu często zaczynają się od niższej stopy procentowej i niższej miesięcznej płatności. Jednak zmiana podatków od nieruchomości lub premii właścicieli domów skutkuje wzrostem stopy procentowej.

Programy rządowe popierają niekonwencjonalne pożyczki i mają niższe wymagania dotyczące zdolności kredytowej i wyższą zaliczkę. Jednak limity kredytowe kredytów niekonwencjonalnych są również niższe.

Dwa główne rodzaje niekonwencjonalnych pożyczek mieszkaniowych wspieranych przez rząd to pożyczki FHA i VA. Rząd zapewnia pożyczki FHA, co pozwala na niższe wymagania w celu uzyskania tych pożyczek. Pożyczki Veterans Affairs (VA) są zarezerwowane dla członków wojska i ich rodzin. Pożyczki te mogą w ogóle nie zezwalać na zaliczkę, ale ostatecznie VA zajmie się procesem zatwierdzania.

[Szukasz sposobów na zwiększenie miesięcznych przepływów pieniężnych?Zarejestruj się, aby wziąć udział w naszej BEZPŁATNEJ lekcji nieruchomości, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać strategie pasywnego dochodu na lokalnym rynku! ]

Rodzaje niekonwencjonalnych kredytów

W zależności od tego, jak długo jesteś w branży nieruchomości, prawdopodobnie słyszałeś o różnych niekonwencjonalnych pożyczkach. Pożyczki te mają nietypowe wymagania dotyczące zatwierdzenia. Przeczytaj poniższą listę, aby zapoznać się z różnymi dostępnymi rodzajami niezgodnych pożyczek:

FHA:Pożyczki zabezpieczone przez Federal Housing Administration to jedne z najpopularniejszych rodzajów pożyczek niezgodnych z wymogami. Wynika to z niskich wymagań dotyczących zaliczki. Kupujący domy o umiarkowanych dochodach mogą skorzystać z tych pożyczek, ale zawierają one pewne wytyczne dotyczące oceny zdolności kredytowej. Proces składania wniosków o pożyczki FHA jest wysoce dostępny, ponieważ większość dostawców kredytów hipotecznych je udziela.

USDA:Departament Rolnictwa USA wspiera pożyczki USDA z zamiarem rozwoju obszarów wiejskich. Osoby ubiegające się o pożyczkę muszą szukać nieruchomości w mieście liczącym mniej niż 20 000 mieszkańców, aby się kwalifikować. Inne wymagania obejmują stabilny dochód i zdolność kredytową na poziomie co najmniej 640. Ponadto nieruchomość musi być głównym miejscem zamieszkania kredytobiorcy.

VA:Czynny personel wojskowy i niektóre grupy weteranów mogą ubiegać się o pożyczkę dla VA za pośrednictwem Departamentu Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych. Jedną z największych zalet tego rodzaju pożyczek jest to, że nie wymagają one przedpłaty. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o pożyczkach VA i o tym, jak złożyć wniosek.

Finansowanie społecznościowe:Finansowanie społecznościowe jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych osiągnięć, jakie wynikają z nowych technologii w branży nieruchomości. Proces ten dotyczy pozyskiwania pieniędzy na nieruchomość od grup osób, a nie jednej pożyczki. Struktura własności domów będzie się różnić w zależności od warunków ustalonych w momencie zbierania funduszy; jest to jednak interesująca opcja do rozważenia dla inwestorów, a nawet początkujących nabywców domów.

Finansowanie przez sprzedającego:Umowa ta obejmuje pożyczkę pieniędzy na nieruchomość bezpośrednio od poprzedniego właściciela, który sprzedaje dom. Ta niekonwencjonalna konfiguracja jest atrakcyjna, ponieważ pozwala kupującym domy na ominięcie surowych wymogów dotyczących kredytów hipotecznych. Często jest to jednak w zamian za wyższe odsetki. Najczęściej nieruchomości nie reklamują finansowania sprzedawcy, więc nie bój się pytać. Upewnij się, że masz konkretne boisko, kiedy to robisz.

Pożyczkodawcyprywatni ipożyczkodawcy: Pieniądzeprywatne i twarde to dwa najpopularniejsze źródła finansowania wśród dzisiejszych inwestorów w nieruchomości. Ta droga obejmuje znalezienie inwestora, który będzie działał jako pożyczkodawca i finansował nieruchomość; jako kupujący spłacasz następnie pożyczkę wraz z odsetkami bezpośrednio pożyczkodawcy. Ponownie, ta niezgodna metoda finansowania jest świetnym sposobem obejścia potencjalnie surowszych wymagań dotyczących zatwierdzania kredytów hipotecznych.

Jak zakwalifikować się do niekonwencjonalnego kredytu hipotecznego

Niekonwencjonalne pożyczki mieszkaniowe ułatwiają posiadanie domu osobom, które mogą nie kwalifikować się w inny sposób. W przypadku tych pożyczek wymagania są łatwiejsze niż w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników. Wymagania dotyczące zaliczki na niekonwencjonalne kredyty hipoteczne mogą wynosić zaledwie trzy procent, podczas gdy akceptowalne wyniki kredytowe sięgają 500-tych.

Należy zauważyć, że specyfika niekonwencjonalnych kredytów hipotecznych będzie się różnić w zależności od ich rodzaju. Pamiętaj, że nie każdy kwalifikuje się do każdego typu. Niektóre niekonwencjonalne pożyczki obejmują limity demograficzne, takie jak kwalifikujący się weterani wojskowi i ich rodziny lub osoby kupujące domy o niskich dochodach na obszarach wiejskich.

Jak wspomniano wcześniej, produkty pożyczkowe, które nie są zgodne z wymogami tradycyjnych pożyczek, są również uważane za niekonwencjonalne kredyty hipoteczne, nawet jeśli nie są wspierane przez rząd federalny. Według NerdWallet.com prawie połowa kredytów mieszkaniowych jest obecnie udzielana przez alternatywnych kredytodawców hipotecznych. To pokazuje, że popyt na niekonwencjonalne kredyty mieszkaniowe jest znaczny i rośnie.

Inwestorzy, którzy chcą uzyskać niekonwencjonalne kredyty mieszkaniowe, mogą polegać na wynikach innych nieruchomości podczas pozyskiwania finansowania. W zależności od źródła pożyczki, inwestorzy mogą przedstawić dane liczbowe z poprzednich transakcji na rynku nieruchomości, aby nawiązać stosunki z pożyczkodawcami. Różne niekonwencjonalne typy pożyczek będą pasować do trzech głównych źródeł: pożyczkodawców internetowych, platform handlowych i brokerów lub pożyczkodawców pozabankowych. Inwestorzy powinni kształtować swoje podejście w zależności od źródła potencjalnego kredytu.

Internetowi pożyczkodawcy hipoteczniSą szanse, że widziałeś w telewizji przynajmniej jedną reklamę Rocket Mortgage. Quicken Loans uruchomiło Rocket Mortgage – jedną z najważniejszych firm nowej generacji internetowych pożyczkodawców hipotecznych. Pożyczkodawcy online oferują konsumentom zgodę na kredyt hipoteczny i refinansowanie w ciągu kilku minut, korzystając z algorytmów podejmowania decyzji kredytowych. Programy te są atrakcyjne dla millenialsów, największej obecnie grupy nabywców domów, którzy wolą kupować produkty online i otrzymywać natychmiastową gratyfikację.

Platformy handlowe i brokerzyPodobnie jak w przypadku internetowych pożyczkodawców, wiele popularnych witryn, takich jak Zillow lub LendingTree, oferuje konsumentom listę potencjalnych produktów pożyczkowych do wyboru. Algorytm przeprowadza wyszukiwanie, które pobiera podstawowe informacje o kupującym i dopasowuje niezgodne stawki kredytów hipotecznych i produkty oferowane przez pożyczkodawców. Następnie konsument wybiera preferowany produkt i współpracuje bezpośrednio z pożyczkodawcą w celu zakończenia rozpatrywania wniosku. Z kolei te rynki i brokerzy, których można uznać za pośredników, otrzymują opłatę za udzielenie pożyczkodawcom potencjalnych klientów.

Pożyczkodawcy pozabankowiMali pożyczkodawcy i spółdzielcze kasy pożyczkowe stanowią alternatywę dla nabywców domów, którzy mają mniej niż doskonały kredyt. Ponieważ podmioty te często nie podlegają tak wielu przepisom federalnym, jak ich odpowiedniki, banki mogą zapewnić konsumentom bardziej elastyczne opcje. W wyniku kryzysu mieszkaniowego wiele dużych banków zmniejszyło swoją rolę w udzielaniu kredytów hipotecznych, ograniczając swoje produkty do najbardziej wykwalifikowanych kredytobiorców. W ostatnich latach pożyczkodawcy pozabankowi coraz częściej wypełniali tę lukę.

Jak kupić dom z niekonwencjonalnym kredytem

Łatwo się zniechęcić, gdy chcesz kupić dom, ale nie widzisz światła na końcu tunelu, jeśli chodzi o spłatę długu lub zgromadzenie wystarczającej ilości środków na zaliczkę. Należy jednak wiedzieć, że niekonwencjonalne kredyty hipoteczne stają się coraz bardziej popularne, czyniąc posiadanie domu bardziej dostępnym dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą zaciągnąć tradycyjnego kredytu hipotecznego. Wykonaj poniższe czynności, jeśli jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości z niezgodną pożyczką:

Porównaj pożyczkodawców hipotecznych online: pożyczkodawcy internetowi zwykle oferują elastyczne opcje produktów w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami. Poświęć czas na porównanie internetowych pożyczkodawców hipotecznych, którzy udzielają pożyczek osobom o niższej ocenie zdolności kredytowej lub wymagającym niższej zaliczki. Należy zauważyć, że stopy procentowe będą często wyższe, a kupujący powinni uważać na swoją należytą staranność i dokładnie zbadać przed podjęciem decyzji.

Spotkaj się ze spółdzielczą kasą pożyczkową: pożyczkobiorcy często zapominają o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, ale są to instytucje, które często oferują świetne oferty w porównaniu z tradycyjnymi bankami, zwłaszcza jeśli jesteś długoletnim członkiem. Usiądź z przedstawicielem swojej unii kredytowej i przejrzyj ich programy pożyczkowe, w tym programy kupna domu po raz pierwszy, a być może uda Ci się uzyskać świetne warunki.

Znajdź alternatywne rozwiązanie: nabywcy nowych domów nie powinni automatycznie odpisywać od tradycyjnych pożyczkodawców i zawsze powinni przynajmniej usiąść na spotkaniu. W niektórych przypadkach pożyczkodawca może chcieć współpracować z nabywcami domu, aby znaleźć kreatywne rozwiązanie, takie jak zaoferowanie połączenia zadłużenia studenckiego absolwenta ze spłatą kredytu hipotecznego lub zwiększenie współczynnika wartości kredytu do wartości kredytu. Aby uzyskać więcej alternatywnych rozwiązań, przejrzyj niezgodne typy pożyczek wymienione powyżej.

Podsumowanie

Dzisiejszy krajobraz gospodarczy może sprawić, że utrzymanie doskonałego kredytu i zaoszczędzenie 20 procent na zaliczkę będzie wyzwaniem dla wielu początkujących właścicieli domów. Ciężar pożyczek studenckich, rosnące w zawrotnym tempie koszty życia i stale rosnące wartości nieruchomości mogą sprawić, że cel posiadania domu będzie jeszcze bardziej odległy. Jednak rozważającniekonwencjonalny kredyt mieszkaniowynabywcy mają dostęp do bardziej elastycznych, kreatywnych opcji. Te unikalne metody finansowania umożliwiły niezliczonym osobom osiągnięcie celów związanych z posiadaniem domu.

Brak środków powstrzymuje Cię przed inwestowaniem w nieruchomości? Nie pozwól!

Jedną z przeszkód, z którymi boryka się wielu nowych inwestorów, jest znalezienie finansowania dla swoich transakcji na rynku nieruchomości. Nasza nowa klasa nieruchomości online, prowadzona przez doświadczonego inwestora Than Merrill, została zaprojektowana, aby pomóc Ci zacząć poznawać wiele opcji finansowania dostępnych dla inwestorów, a także najbardziej dochodowe obecnie strategie inwestowania w nieruchomości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy