Numery wirtualnych kart kredytowych – jak wygenerować jednorazową kartę kredytową

Category: Kredytowej Jest
17 lutego 2021

Wysłane przez Miranda Marquit Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2017 r. |

Ujawnienie reklamodawcy kart kredytowych : opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora. Ten artykuł może zawierać linki od naszych reklamodawców. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszymi zasadami reklamowymi.

Jedną z największych obaw wielu kupujących jest to, że numery ich kart kredytowych zostaną skradzione i wykorzystane przez oszustów.

Kiedy używasz karty kredytowej do kupowania przedmiotów zdalnie, niezależnie od tego, czy robisz to przez Internet, czy przez telefon, pojawia się dodatkowy element niepokoju związany z możliwością kradzieży Twojego numeru.

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko kradzieży Twojej tożsamości, możesz wygenerować jednorazowy numer karty kredytowej, którego oszuści nie mogą wykorzystać – nawet jeśli go zdobędą.

Co to jest numer wirtualnej karty kredytowej?

Numer wirtualnej karty kredytowej jest generowany przez wydawców i połączony z Twoim kontem.

Wprowadzasz go, tak jak w przypadku każdego innego rodzaju numeru karty kredytowej, i jesteś w stanie sfinalizować zakup. Gdy liczba została użyta tylko raz staje się niezdatny do użytku w przyszłości ; jeśli ktoś inny zdobędzie Twój jednorazowy numer i spróbuje dokonać zakupu, zostanie on odrzucony .

Dokonujesz zakupu i nikt nie zna Twojego prawdziwego numeru konta karty kredytowej.

Istnieją również pewne odmiany tych wirtualnych numerów kart kredytowych: niektórzy wydawcy pozwalają na ustawienie limitu wydatków lub limitu czasu na numer lub utworzenie numeru dla każdego dostawcy. Wszystkie te opcje mogą zapewniać większe bezpieczeństwo niż używanie tego samego numeru karty kredytowej do wszystkich zakupów.

Jak uzyskać jednorazowy numer karty kredytowej?

Jeśli chcesz otrzymać jednorazowy numer karty kredytowej, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie u wystawcy karty kredytowej.

Discover, Citi i Bank of America oferują jednorazowe numery kart kredytowych.

Inni emitenci również mogą.

Możesz sprawdzić w witrynie internetowej sekcję o nazwie „narzędzia lub podobną. Menu zwykle zawiera „bezpieczne numery kont online lub powiązaną opcję, w tym „numer konta wirtualnego lub „wirtualną kartę kredytową.

Twój wystawca może pomóc w zlokalizowaniu tego na stronie, jeśli masz trudności.

Po znalezieniu odpowiedniego narzędzia od emitenta generowanie jednorazowego numeru karty kredytowej jest zwykle dość proste.

Większość emitentów może przeprowadzić Cię przez to w mniej niż kilka minut. Otrzymasz swój numer, a następnie możesz go użyć do dokonania zakupu.

Dlaczego warto używać jednorazowego numeru karty kredytowej?

Główną zaletą korzystania z jednorazowego numeru karty kredytowej jest bezpieczeństwo .

Twoje osobiste informacje finansowe są lepiej chronione przed oszustami. Numery te są szczególnie przydatne w przypadku zakupów online, a także zamówień telefonicznych. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie wiadomo, kiedy baza danych zostanie zhakowana.

Jeśli numer karty przechowywany w tej bazie danych jest bezużyteczny, nie musisz się martwić, że ktoś później uzyska dostęp do Twojego konta.

Co zrobić, jeśli firma obsługująca karty kredytowe nie oferuje jednorazowych numerów kart

Na rynku jest wiele firm, które nie oferują jednorazowych numerów kart. Jeśli nie, nadal istnieje kilka sposobów korzystania z tych numerów jednorazowych, aby chronić swoje konta.

Istnieją usługi innych firm, z których możesz korzystać, takie jak MaskMe. Mają bezpłatną wersję, która pozwala tworzyć jednorazowe adresy e-mail i zarządzać hasłami, ale jeśli zaktualizujesz je do wersji premium, możesz uzyskać wirtualne numery kart kredytowych.

Jest to jeden z najlepszych sposobów korzystania z numerów wirtualnych kart kredytowych, nawet jeśli firma obsługująca karty kredytowe nie tworzy ich za Ciebie.

Jest kilka innych firm, które robią to samo, każda z nich będzie miała inne zalety lub wady, ale wszystkie powinny być w stanie zabezpieczyć Twoje konta jednorazowymi numerami.

Jeśli szukasz sposobu, aby się zabezpieczyć, gdy fizycznie używasz karty w sklepie, Twój iPhone lub zegarek Apple mogą Ci w tym pomóc.

Korzystanie z aplikacji Apply Pay umożliwia zrobienie podobnej rzeczy.

Możesz zapłacić za swoje towary bez konieczności podawania rzeczywistego numeru karty kredytowej. Nie jest to dokładnie to samo, co używanie numeru jednorazowego użytku, ale jest o wiele bezpieczniejsze niż przesuwanie fizycznej karty kredytowej.

Ponieważ coraz więcej firm zaczyna akceptować Apple Pay, będziesz mógł zapewnić większą ochronę podczas zakupów.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo swojego komputera

Praktykowanie bezpiecznych praktyk komputerowych jest tak samo ważne, jak korzystanie z numeru wirtualnej karty kredytowej. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest ktoś, kto monitorowałby lub szpiegował użycie twojego komputera. Ważne jest, aby używać bezpiecznego sygnału Wi-Fi tylko do bankowości internetowej i zakupów online. Oznacza to, że nie jest dobrym pomysłem używanie publicznego sygnału Wi-Fi w kawiarni lub bibliotece do dokonywania transakcji finansowych lub kupowania rzeczy online.

Rób zakupy tylko w bezpiecznych witrynach. Możesz sprawdzić, czy witryna ma bezpieczne połączenie, jeśli używa protokołu https (w przeciwieństwie do samego http). W przeglądarce powinna również znajdować się zielona kłódka wskazująca, że ​​witryna jest bezpieczna.

Na koniec upewnij się, że używasz aktualnego oprogramowania antywirusowego i aktualnej zapory. Te programy pomagają zapewnić, że żadne zewnętrzne programy nie śledzą ani nie monitorują korzystania z komputera. Pamiętaj, aby regularnie przeprowadzać skanowanie antywirusowe, aby pomóc w sprawdzaniu oprogramowania do rejestrowania kluczy lub innych programów, które mogą śledzić naciśnięcia klawiszy i odwiedzane witryny internetowe.

Nadal musisz monitorować swoje oświadczenia

W większości przypadków nadal możesz przeglądać poprzednie zakupy dokonane przy użyciu numeru konta internetowego. Ponieważ numer konta jest połączony z Twoim zwykłym kontem, dokonywany jest zapis, który możesz później uzgodnić z własnymi danymi.

Mimo to nadal dobrze jest monitorować swoje wyciągi, aby zapewnić dokładność i sprawdzić, czy Twój jednorazowy numer nie był używany więcej niż raz lub czy jakiekolwiek opłaty nie zostały naliczone po upływie daty ważności, jeśli użyłeś numeru o ograniczonej żywotności.

Takie zdarzenia są mało prawdopodobne, ale obserwowanie nigdy nie boli.

Oprócz stałego przeglądania wyciągów, co roku możesz również otrzymać bezpłatny raport kredytowy. Raport kredytowy zawiera podstawowe informacje i zestawienie Twojej zdolności kredytowej. Podkreśli również wszystko, o czym powinieneś wiedzieć. Twoja ocena kredytowa ma ogromny wpływ na Twoje życie.

Im lepsza jest Twoja ocena kredytowa, tym niższe stawki ubezpieczenia, które możesz uzyskać za kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe, a także pomogą Ci uzyskać zgodę na pożyczki kartą kredytową i wiele więcej.

Jeśli numer Twojej karty kredytowej zostanie skradziony lub ktoś ukradnie Twoją tożsamość, może to wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i bezpośrednio wpłynąć na wszystkie Twoje finanse.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy