Pożyczka NACA lub VA

Category: Jeśli Możesz
17 lutego 2021

Mój mąż i ja zamierzamy kupić pod koniec roku. Jest weteranem, więc mamy opcję VA, ale jego ocena kredytowa nie jest na poziomie 620, którego wymagają. Ma tylko kilka negatywów, które wciąż kręcą się w pobliżu, a jego pożyczki studenckie są odroczone, gdy on wraca do szkoły.

Dochód jest wysoki, mamy oszczędności, 401 tys. Możemy pożyczyć na przedpłatę, a nasz kredyt hipoteczny byłby znacznie niższy od naszego obecnego czynszu.

Czy powinniśmy skorzystać z programu NACA, czy też spróbować zdobyć jego wyniki, abyśmy mogli iść z VA? Czy jest możliwe, abyśmy szybciej zostali zatwierdzeni przez NACA? A jak patrzą na odroczone pożyczki studenckie?

Wiele lat temu zaczęliśmy od NACA, ale nasz doradca był tak protekcjonalny, że zrezygnowaliśmy.

Zaufaj mi, zdecydowanie odpowiedzią jest NACA.

Mam za ich pośrednictwem 15-letni kredyt hipoteczny w wysokości 0,125%. Ciężka praca, ale WARTO warto. VA nie może zbliżyć się do produktu, który ma do zaoferowania NACA.

NACA to zdecydowanie najlepsza droga. Oprocentowanie pożyczki na 30 lat wynosi 1,65. NACA wymaga ogromnej ilości cierpliwości, poświęcenia i wytrwałości. Jeśli możesz przez to wszystko przeforsować, w końcu warto.

Dobre pytanie… Mam 2 znajomych, którzy kwalifikują się do pożyczki VA i zastanawiałem się, czy w ogóle powinienem im powiedzieć o NACA, ponieważ wiem, że pożyczka VA też jest dobra. Jednak nie wiem o tym wystarczająco dużo, może powinienem im powiedzieć i pozwolić im zdecydować.

Chociaż pożyczka VA jest świetnym produktem i pod wieloma względami wyznacza standard dla 30-letniej pożyczki o stałym oprocentowaniu, program zakupu NACA rzeczywiście przewyższa warunki pożyczki VA. Bez zaliczki, możliwości odkupienia stopy procentowej i braku PMI, pożyczka NACA pozwoli zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów przez cały okres pożyczki.

Proponuję zapisać się na warsztaty zakupowe, aby dowiedzieć się więcej o programie NACA, aby móc podjąć naprawdę świadomą decyzję.

Tim Trumble

Online Operations, NACA

[email protected]

Ile lat mają negatywy? Jedna z dużych 3 poda, jak długo pozycja pozostaje zapisana. Ostatnio wiele rzeczy mi spadło.

Negatywy to stare pożyczki studenckie, które nadal istnieją po konsolidacji. Pod koniec roku mają spaść.

Nie pracuję z powodu niepełnosprawności i wiem, że mój kredyt nie jest wielki. Czy wyciągną również mój kredyt i poproszą, aby był wolny od niedawnych negatywów? Z tego, co rozumiem, Kansas nie wymaga od obu stron małżeństwa na akcie czy liście.

Ostatni raz rozpoczęliśmy program w 2009 roku i jak powiedziałem, po prostu mieliśmy okropny HC.

Jeśli są tak starzy, mogą ich nie brać pod uwagę.

Czy masz inny kredyt? 12-miesięczne rachunki za media opłacone na czas? Jeśli masz spóźnienia, możesz napisać dla nich list wyjaśniający. Z innych wątków tutaj (Tim Trumble, popraw mnie, jeśli się mylę) będą musieli uwzględnić jakiś rodzaj płatności za odroczone pożyczki studenckie. Prawdopodobnie będziesz potrzebować listu kwalifikacyjnego od firmy obsługującej pożyczki.

Staraj się unikać 401 tysięcy pożyczek. Są liczone jako dług, więc to zwiększy twój miesięczny dług. Powiedziano mi, że jeśli dokonasz wypłaty IRA, aby kupić dom, nadal zapłacisz podatek dochodowy, ale nie zapłacisz 10% kary za wcześniejszą wypłatę do limitu 10000 $ dożywotniego (http://www.irs.gov/publications/p590 /ch01.html#en_US_2013_publink1000230896 http://www.fool.com/money/allaboutiras/allaboutiras12.htm)

Nie sądzę, że potrzebujemy alternatywnego kredytu. Mamy 2 kredyty samochodowe spłacone idealnie przez ostatnie 4 lata, kolejna linia kredytowa doskonale spłacona za ostatni rok. 1 karta kredytowa opłacona w całości i kolejna karta kredytowa, którą zamknęliśmy kilka lat temu.

Pożyczki studenckie są objęte standardowym planem spłat (mój mąż właśnie wrócił do szkoły)

Bardziej interesuje mnie mój własny raport kredytowy, ponieważ nie pracuję / nie mogę pracować z powodu niepełnosprawności. (coś, co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku)

Więc standardowa spłata twojego męża z planu spłaty zostanie uwzględniona w twoim miesięcznym zadłużeniu.

Wydaje mi się, że twój raport kredytowy będzie wymagał listu z wyjaśnieniami, jednak odłożę to do Tima.

Dzięki za odpowiedzi kmjatl! Dobrą rzeczą jest to, że kredyt hipoteczny stanowiłby połowę tego, co obecnie płacimy czynszem.

Nawet jeśli nie będziesz miał szoku związanego z płatnościami, nadal pokazałbym schemat miesięcznych oszczędności. Zamknięcie z większą dostępną gotówką nie zaszkodzi 🙂

Ja sam kwalifikuję się do pożyczki VA, ale zamiast tego zdecydowałem się skorzystać z NACA. Zrobiłem swoje badania i wiem, że NACA była zdecydowanie najlepszą drogą.

Mam dziś dobrą wiadomość! Zadzwoniłam do służb członkowskich NACA i rozmawiałam z cudowną kobietą o imieniu Delores. Powiedziała mi, że NIE musimy wracać do początku i uczestniczyć w kolejnych warsztatach. Wszystko, co musimy zrobić, to przesłać nasze nowe dokumenty do naszego pliku internetowego i umówić się na kolejne spotkanie, aby uzyskać listę kontrolną rzeczy do zrobienia.

To sprawiło, że mój dzień! Zacząłem już przesyłać nasze najnowsze dokumenty. Czy ktoś ma arkusz roboczy dotyczący budżetu. Nie pozwala mi uzyskać dostępu do tego online.

Dzięki za wszystkie rady. Nie możemy się doczekać dnia, w którym się zamkniemy!

Nie powinieneś potrzebować innego kredytu niż ten, który opisałeś powyżej. Pożyczki samochodowe i inne kredyty powinny wystarczyć.

Twój raport kredytowy zostanie wyciągnięty, ale w zależności od twoich indywidualnych okoliczności, wszelkie obecne negatywy mogą być uznane za poza twoją indywidualną kontrolą, co może kwalifikować je do zwolnienia. Należy pamiętać, że przepisy dotyczące tytułu prawnego i aktu nie mają żadnego wpływu na hipotekę i odwrotnie. Są to całkowicie odrębne sprawy.

Proszę o przesłanie mi swojego adresu e-mail, a wyślę formularz budżetowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy