Prawa Cosigner dotyczące kredytu samochodowego

Category: Jeśli Twój
17 lutego 2021

15 października 2018 r

Cosigner może zrobić wiele rzeczy, aby zwiększyć zdolność pożyczkobiorcy do uzyskania zatwierdzenia kredytu samochodowego. Ale poza tym i zgadzając się na dokonywanie płatności, jeśli pożyczkobiorca nie może tego zrobić, prawa współwykonawcy są ograniczone.

Prawa Cosignera

Nie oznacza to, że cosigner nie ma żadnych praw. Ale te, które mają, nie dają im możliwości przejęcia pojazdu na własność. Cosigner nie jest właścicielem samochodu, ponieważ w tytule nie ma jego nazwiska.

Co więcej niż prawa, współwykonawca ma obowiązki. Dzieje się tak dlatego, że jako pożyczkobiorca „pożyczasz dobry kredyt od swojego cosignera, a on zgadza się być odpowiedzialny w przypadku, gdy zalegasz ze spłatą samochodu. Może to naprawdę dać ci przewagę, jeśli pożyczkodawca jest na przeszkodzie, czy wyrazić zgodę na pożyczkę samochodową.

Pożyczkodawca bierze pod uwagę kredyt kredytowy, a także inne wymagania, które musisz spełnić, aby wyrazić zgodę na pożyczkę. Pomagając Ci, Twój cosigner daje Ci również szansę na zbudowanie i ulepszenie własnego kredytu przy każdej terminowej płatności.

Upewnij się, że Twój cosigner wie, w co się pakuje, zanim umieści swój podpis obok Twojego. Odpowiedzialność współsygnera wiąże się również z ryzykiem, ponieważ jego kredyt jest powiązany z Twoją pożyczką. Wszystko, co się z tym dzieje – dobre lub złe – odbija się na Tobie i Twoim współzawodnictwie, a Ty też ponosisz konsekwencje. Oznacza to, że jeśli przestaniesz płacić, pożyczkodawca może przyjść do twojego współzałożyciela po pieniądze, nawet po przejęciu.

Prawa Cosignera po przejęciu

Kiedy coś idzie nie tak, w grę wchodzi wiele praw współsignera. Większość praw współwykonawcy dotyczy procesów zachodzących po przejęciu pojazdu. Według legalnej strony internetowej Nolo.com, cosigners mają wiele takich samych praw jak pożyczkobiorca.

 1. Prawo do otrzymania pisemnego powiadomienia o samochodzie, w tym:
  • Twoje prawo do wykupu i kiedy możesz.
  • Twoje prawo do przywrócenia konta, jeśli ma to zastosowanie i kiedy możesz.Zawiadomienie o sprzedaży prywatnej i kiedy ma miejsce.Powiadomienie o aukcji zawierające informacje o tym, gdzie i kiedy jest zaplanowana.Opis wszelkich pieniędzy nadal należnych po sprzedaży samochodu lub pieniędzy należnych pożyczkobiorcy. Jeżeli wierzyciel nie sprzedaje pojazdu w sposób uczciwy i uczciwy, stosując standardowe praktyki odsprzedaży, współzapłacający ma prawo zakwestionować roszczenie wierzyciela o saldo braków (pieniądze nadal zadłużone).Jeśli wierzyciel przejmie samochód, ale go nie sprzeda, współzapłacający zastrzega sobie prawo do niepodania do sądu o jakiekolwiek saldo kredytu.Jeżeli cosigner lub pierwotny pożyczkobiorca jest w służbie wojskowej w momencie, gdy wierzyciel próbuje przejąć pojazd lub odebrać dług od cosigner, cosigner może mieć takie same prawa jak pożyczkobiorca na mocy ustawy Servicemembers Civil Relief Act z 2003 r.Jeżeli cosigner ogłosi upadłość, wierzyciel nie może pobrać od niego należnych pieniędzy. Jeśli jednak pierwotny pożyczkobiorca ogłosi upadłość, wierzyciel może nadal pobierać od współpożyczki.Uwaga na temat praw Cosigner a prawa współkredytobiorcy

   Nie należy mylić cosignera ze współkredytobiorcą. Współpożyczkobiorcami są osoby fizyczne, zazwyczaj małżonkowie, których finanse są dodawane do twoich własnych w celu zaspokojenia wymagań dochodowych pożyczkodawcy. Różnią się również od cosigners tym, że ich nazwy znajdują się również na tytule samochodu. Oznacza to, że są współwłaścicielami, prawami i odpowiedzialnością za pojazd, a każdy z nich może legalnie posiadać go w swoim posiadaniu.

   Wejdź na właściwy tor

   Jeśli potrzebujesz samochodu, ale martwisz się, że Twój kredyt nie jest wystarczająco dobry, aby pojechać sam, po prostu upewnij się, że Ty i Twój cosigner przystąpicie do aranżacji w pełni świadomi sytuacji. Posiadanie cosignera może być wielką korzyścią i nie musi być trwałe. Jeśli twój kredyt poprawi się wystarczająco po pierwszych kilku latach pożyczki, możesz być w stanie refinansować i iść sam.

   Niezależnie od tego, czy potrzebujesz cosignera, czy nie, musisz upewnić się, że współpracujesz z odpowiednimi pożyczkodawcami. Nie wszyscy pożyczkodawcy mają możliwość współpracy z osobami, które mają problemy z kredytem. Jeśli nie wiesz, dokąd się udać, może pomóc połączenie samochodowe .

   Współpracujemy z dużą siecią specjalnych dealerów finansowych, które dysponują potrzebnymi środkami pożyczkowymi. Po prostu wypełnij dzisiaj nasz szybki, bezpłatny formularz wniosku o pożyczkę samochodową, a my pomożemy Ci znaleźć lokalnego dealera.

   Zdobądź swój darmowy wynik kredytowy już teraz! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

   Chroń swój pojazd, a możesz zaoszczędzić tysiące na naprawach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy