Przypadkowo przepłaciłem moją kartę kredytową

Category: Kartę Kredytową
17 lutego 2021

Jeśli spłacę saldo karty kredytowej na koniec miesiąca, to zrobię.

Podwójne płacenie rachunku karty kredytowej może powodować stres, ale nie jest to najgorszy błąd, jaki możesz popełnić. Jeśli otrzymasz kredyt na dodatkową płatność na swoim koncie, możesz zmniejszyć saldo, używając karty kredytowej zamiast innych form płatności. Jeśli potrzebujesz natychmiastowego zwrotu pieniędzy, możesz anulować transakcję, zanim zostanie rozliczona. Możesz również otrzymać zwrot pieniędzy, ale zajmuje to tygodnie.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Jeśli przypadkowo przepłaciłeś swoją kartę kredytową, możesz anulować transakcję, poprosić o zwrot pieniędzy lub wydać nadpłatę .

Anuluj transakcję

Jeśli zauważysz błąd, zanim transakcja wyczyści bank, wiele firm obsługujących karty kredytowe pozwoli Ci anulować transakcję. W przypadku transakcji elektronicznej rozliczenie banku może zająć do trzech dni .

Zaloguj się na swoje konto online i przejdź do strony historii płatności . Poszukaj przycisku „anuluj transakcję obok każdej nierozliczonej transakcji. Jeśli nie ma przycisku, nie panikuj. Zadzwoń do firmy kredytowej i zapytaj przedstawiciela obsługi klienta, czy może anulować transakcję za Ciebie.

Poproś o zwrot pieniędzy

Jeśli jest za późno na anulowanie płatności, skontaktuj się z firmą obsługującą kartę kredytową przez Internet lub telefon i poproś przedstawiciela obsługi klienta o zwrot pieniędzy. Wiele firm obsługujących karty kredytowe zwraca pieniądze czekiem. Gdy poprosisz o zwrot pieniędzy, Twoje pieniądze będą niedostępne do czasu otrzymania czeku i wpłaty na konto finansowe, co może potrwać kilka tygodni .

Wydaj nadpłatę

Trzymając środki na karcie kredytowej, możesz wydać nadwyżkę bez konieczności czekania na czek. Używaj karty kredytowej do podwójnej płatności za zakupy i płatności rachunków, dopóki nie wykorzystasz nadwyżki salda.

Unikaj podwójnych płatności

Oprogramowanie finansowe, takie jak Quicken lub bezpłatne narzędzie online, takie jak Mint, może pomóc w zapobieganiu podwójnym płatnościom, ponieważ po opłaceniu rachunku za pomocą oprogramowania oprogramowanie oznacza rachunek jako zapłacony. Jeśli spróbujesz dwukrotnie wprowadzić rachunek, oprogramowanie ostrzeże Cię. Możesz również zaplanować płatności za pomocą oprogramowania, a gdy zapłacisz rachunek, oprogramowanie nie będzie ostrzegać Cię o konieczności zapłaty ponownie. Jeśli płacisz czekiem zarejestrowanie transakcji w rejestrze czekowym będzie dowodem na to, że płatność została już dokonana.

Jeśli uważasz, że zapłaciłeś rachunek z karty kredytowej telefonicznie lub przez Internet i nie widzisz tego odzwierciedlenia w saldzie konta karty kredytowej, unikaj podwójnego płacenia sprawdzając stronę historii płatności online lub dzwoniąc do obsługi klienta w celu zweryfikowania płatności . Płatności elektroniczne są uwzględniane w saldzie po rozliczeniu transakcji z banku. Płatność będzie widoczna na stronie historii płatności w ciągu kilku minut od zakończenia transakcji.

Więcej artykułów

Rozwiąż błędne blokady autoryzacji kredytu →

Jeśli anuluję kartę debetową, czy automatyczne rachunki będą nadal opłacane przy użyciu starego numeru karty? →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy