Recenzja Credit Karma

Recenzja Credit Karma
Category: Poprawić Swoją
16 października 2020

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad naprawą kredytu, czy po prostu chcesz dowiedzieć się, gdzie stoi Twój kredyt, istnieje wiele dostępnych witryn internetowych, które twierdzą, że oferują bezpłatne oceny zdolności kredytowej.

Credit Karma oferuje swoim członkom bezpłatne aktualizacje oceny kredytowej, usługi monitorowania i spersonalizowane porady, jak poprawić swój wynik. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych witryn z „bezpłatnymi punktami kredytowymi” w Internecie.

Jak więc wypada na tle innych witryn? Czy informacje są naprawdę wiarygodne? Kopaliśmy głęboko, aby dowiedzieć się, co dokładnie wnoszą do stołu i czy warto poświęcić czas na rejestrację. Przeczytaj naszą pełną recenzję Credit Karma.

Jak działa Credit Karma?

W przeciwieństwie do innych witryn nigdy nie musisz podawać danych swojej karty kredytowej, więc nie musisz martwić się o ukryte opłaty, opłaty lub okresy próbne, które nagle się kończą.

Jak Credit Karma zarabia pieniądze?

Zarabiają, oferując swoim członkom promocje i usługi finansowe od firm partnerskich.

Na przykład, jeśli złożysz wniosek o jedną z „ofert spersonalizowanych kart kredytowych”, korzystając z ich linku, otrzymają one prowizję od wystawcy karty kredytowej. Chociaż możesz łatwo zrezygnować z otrzymywania e-maili podczas rejestracji, nadal będziesz otrzymywać oferty podczas odwiedzania witryny.

Niektóre z zalecanych kart kredytowych, które oferują, obejmują:

 • Karty kredytowe do transferu salda
 • karty kredytowe cash back
 • 0% i nisko oprocentowane karty kredytowe
 • Nagrody karty kredytowe
 • Podróżne karty kredytowe
 • Hotelowe karty kredytowe

Każda karta kredytowa polecana na liście „najlepszych kart kredytowych” jest oparta na Twoim profilu kredytowym.

Czy Credit Karma jest bezpieczny?

Są dumni z tego, że chronią Twoje dane osobowe, a częścią ich sukcesu jest to, że nie żądają tak dużo.

Jak wspomniano powyżej, nie proszą o numer karty kredytowej, a aby rozpocząć, wystarczy wpisać cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia społecznego. Nawet te informacje nie są przechowywane na stałe, więc nie ma ryzyka, że ​​ktoś włamie się i ukradnie część Twojego numeru ubezpieczenia społecznego.

Ponadto nie sprzedają ani nie wypożyczają twoich informacji żadnym stronom trzecim. Obejmuje to zarówno Twoje dane kontaktowe, jak i informacje kredytowe. Twoje informacje są bezpieczne w witrynie, ponieważ używają usług szyfrowania w celu ochrony użytkowników online.

Skargi Credit Karma

Rating BBB Credit Karma to obecnie B +, co częściowo wynika z 330+ skarg złożonych w ciągu ostatnich trzech lat. Jednak z ponad 50 milionami członków jest to spora kropla w morzu potrzeb, a firma rozwiązała wszystkie skargi.

Better Business Bureau podaje również długi czas reakcji na skargi jako jeden z powodów ich oceny. Mimo to B + to poprawa w ciągu ostatnich kilku lat. Pokazuje, że podejmują wyraźne kroki w celu poprawy obsługi klienta.

Otrzymali również skargę od FTC w 2014 r. Dotyczącą zagrożeń bezpieczeństwa w jej aplikacji mobilnej, ale te problemy zostały już rozwiązane.

Co otrzymujesz z kontem Credit Karma

Jakie korzyści otrzymasz, gdy będziesz gotowy do otwarcia konta?

Witryna koncentruje się głównie na rozkładaniu informacji kredytowych i analizowaniu informacji, aby pomóc Ci w podejmowaniu decyzji finansowych i oszacowaniu obszarów, które mogą wymagać uwagi. Jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcji dla wielu użytkowników jest dostęp do bezpłatnych ocen kredytowych.

Oto wszystko, co otrzymasz dzięki członkostwu:

 • VantageScore 3.0
 • Raport kredytowy TransUnion, ocena kredytowa, ocena ubezpieczenia samochodu
 • Raport kredytowy Equifax i ocena kredytowa
 • Bezpłatny monitoring kredytu
 • Karta raportu kredytowa, która pomoże zidentyfikować słabe obszary w raporcie kredytowym
 • Symulator zdolności kredytowej pokazuje, w jaki sposób określone działania mogą potencjalnie podnieść lub obniżyć twoją zdolność kredytową

Wszystkie te informacje są wyświetlane w łatwych w użyciu pulpitach nawigacyjnych. Możesz sprawdzić, jakie czynniki wpływają na Twoją zdolność kredytową. Credit Karma rozkłada każdą ważoną kategorię w systemie punktacji, aby pokazać, jak oceniasz każdą z nich.

Dzięki temu wiesz, na jakich obszarach finansów powinieneś się skupić, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Jeśli zauważyłeś jakiekolwiek błędy lub możliwe oznaki kradzieży tożsamości na swoim raporcie kredytowym, możesz podjąć działania, kwestionując je z głównymi biurami informacji kredytowej.

Na przykład możesz mieć ocenę „bardzo dobrą” w ramach wykorzystania kredytu, ale ocenę „uczciwą” można uzyskać tylko za historię płatności. Więc wiesz, że Twój największy potencjał do przyszłego rozwoju tkwi w regularnych, terminowych płatnościach rachunków każdego miesiąca.

Możesz także kliknąć każdą kategorię, aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak obliczane są różne współczynniki i jakie statystyki zmieniły się od ostatniego miesiąca. Pokazują również, jak wypadasz na tle innych użytkowników Credit Karma o podobnych danych demograficznych jak Twoja.

To dość dogłębne zestawienie wszystkich czynników, które składają się na Twoją zdolność kredytową. Może to być bardzo pomocne, jeśli chcesz uzyskać pełną analizę tego, co musisz zrobić, aby poprawić swój wynik.

Nowe funkcje od Credit Karma

Credit Karma niedawno wprowadził kilka dodatkowych funkcji, które mogą zaoferować członkom. Pierwsza nazywa się Nieodebrane pieniądze. Możesz przeprowadzić bezpłatne wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Kiedy firmy są ci winne pieniądze, ale nie mogą na przykład skontaktować się z tobą, muszą przekazać te pieniądze państwu. Członkowie mogą przeszukiwać bezpłatną bazę danych, aby sprawdzić, czy mają jakieś zaległe pieniądze, których mogą żądać od rządu.

Drugą nową funkcją członka jest bezpłatna usługa zwrotu podatku. Jest podobny do usług oprogramowania Turbo Tax i H&R Block z maksymalną gwarancją zwrotu. Ponadto zarówno deklaracje federalne, jak i stanowe są bezpłatne, podobnie jak dodatkowe formularze, których możesz potrzebować.

Czy Credit Karma jest bezpłatna?

To prawda, że ​​usługa jest całkowicie bezpłatna, a firma twierdzi, że pozostaną tak na czas nieokreślony. To świetna wiadomość dla użytkowników, ale nadal ważne jest, aby zachować ostrożność podczas przeglądania witryny.

Może być kuszące, aby zaciągnąć pożyczkę lub otrzymać nową kartę kredytową, której inaczej byś nie wziął pod uwagę, gdy zobaczysz wszystkie dostępne oferty finansowania.

Może to jest dobra rzecz dla niektórych ludzi; w końcu każdy potrzebuje jakiegoś finansowania w którymś momencie swojego życia. A może twój kredyt się poprawił i jesteś uprawniony do refinansowania bieżącej pożyczki z lepszym oprocentowaniem i zaoszczędzenia poważnej gotówki.

Dlaczego Credit Karma jest bezpłatna?

Jedną drobną skargą niektórych użytkowników jest to, że pulpit użytkownika zawiera wiele reklam i ofert stron trzecich – dla niektórych może zbyt wiele.

Oczywiście dzięki tym reklamom i ofertom zarabiają pieniądze i mogą świadczyć swoje usługi za darmo. Jednak ważne jest, aby nie zaciągać niepotrzebnych kart kredytowych ani pożyczek tylko dlatego, że oferuje się Ci coś, co wydaje się dobrą ofertą.

Ponieważ mają dostęp do tak wielu twoich danych osobowych i finansowych, są w stanie przedstawić każdemu członkowi bardzo ukierunkowane, zindywidualizowane oferty.

Pamiętaj, aby mądrze kierować się swoją oceną, zanim zdecydujesz się na oferowany produkt. Ale miejmy nadzieję, że jeśli korzystasz z Credit Karma, jesteś już zdeterminowany, aby korzystać z kredytu w sposób odpowiedzialny, aby osiągnąć wszystkie swoje cele finansowe.

Jak dokładna jest Credit Karma?

Oceny kredytowe, które otrzymujesz od Credit Karma, pochodzą bezpośrednio z TransUnion i Equifax, nie są to wyniki FICO, model punktacji używany przez zdecydowaną większość pożyczkodawców. W branży kredytowej wyniki te są określane jako „FAKO”.

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem prawdziwych wyników FICO za darmo, zapoznaj się z naszym artykułem 13 kart kredytowych oferujących bezpłatne wyniki kredytowe. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe nawet nie wymagają, abyś był klientem.

VantageScore

Chociaż VantageScore 3.0 faktycznie został stworzony przez wszystkie trzy główne biura kredytowe, nadal nie jest tak popularny jak model FICO. Kiedy przychodzi czas na złożenie wniosku o pożyczkę, jest całkowicie możliwe, że Twój wynik FICO będzie zupełnie inny niż wyniki, które śledziłeś za pomocą Credit Karma.

Nie ma sposobu, aby stwierdzić, jak duża może być różnica; w rzeczywistości raporty członków różnią się w różnych kierunkach. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że ich wyniki w Credit Karma są znacznie niższe niż ich FICO. Prowadzi ich to do zastanawiania się, czy witryna celowo zgłasza niższe wyniki, aby klienci wracali.

Inni ludzie są rozczarowani, gdy dowiadują się, że ich wynik FICO jest niższy i że nie kwalifikują się do tak konkurencyjnych stóp procentowych, na jakie liczyli.

Jednak inni twierdzą, że zarówno ich wyniki FICO, jak i Credit Karma różniły się nieznacznie. Wydaje się, że osobiste doświadczenia mogą się znacznie różnić, dlatego najlepiej jest traktować swoje dane osobowe z przymrużeniem oka.

Czy Credit Karma szkodzi twojej zdolności kredytowej?

Wiele osób pyta, czy uzyskanie wyniku od Credit Karma spowoduje uszkodzenie kredytu. Odpowiedź brzmi nie. Przeglądanie historii kredytowej lub zdolności kredytowej na CreditKarma.com nie ma żadnego wpływu na Twój kredyt.

Podsumowanie

Korzystanie z ich usług w celu śledzenia i analizowania bezpłatnej oceny kredytowej może być dużą pomocą, gdy szukasz pożyczki. Pamiętaj tylko, że kupując pożyczkę, zawsze powinieneś porozmawiać z kilkoma pożyczkodawcami i porównać oferty przed wybraniem jednej.

Jeśli nie masz pewności, jak dokładny jest Twój wynik Credit Karma w porównaniu z liczbą, którą wyciągnie pożyczkodawca, po prostu poczekaj, aż będziesz gotowy do faktycznego zaciągnięcia pożyczki. W ten sposób możesz zebrać wszystkie swoje zapytania kredytowe razem i sprawdzić swoją zdolność kredytową podczas procesu składania wniosku.

W ten sposób nie ryzykujesz zepsucia swojego wyniku poprzez wielokrotne zaciąganie raportów kredytowych od różnych pożyczkodawców. Nawet jeśli większość pożyczkodawców korzysta z wyniku FICO zamiast VantageScore 3.0 dostarczonego przez Credit Karma, nadal oferują one przydatną usługę.

Czy Credit Karma przygotowuje Cię do procesu składania wniosku o pożyczkę? Tak, zapewniają wiarygodne oceny kredytowe, które pochodzą bezpośrednio z informacji (i wzorów) dostarczonych przez trzy biura kredytowe.

Dla osób szukających darmowego, niezawodnego sposobu monitorowania swoich wyników kredytowych Credit Karma zapewnia aktualizacje w czasie rzeczywistym i spersonalizowane porady, które pomogą Ci podnieść swój wynik.

Ale nic nie jest nauką ścisłą i nie możesz polegać wyłącznie na ich wynikach, aby określić, jakie jest prawdopodobieństwo, że otrzymasz zgodę na pożyczkę. Jednak więcej informacji jest zawsze lepszych niż brak, zwłaszcza gdy są one bezpłatne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy