Rejestracja podwójna: co musisz wiedzieć

Category: Wziąć Pod Uwagę
17 lutego 2021

Czy Twój profil jest na dobrej drodze do przyjęcia na studia?

Nasza bezpłatna platforma poradnicza określa Twoje rzeczywiste szanse na studia na podstawie Twojego obecnego profilu i zapewnia spersonalizowane zalecenia, jak go poprawić.

Jako student przygotowujący się do college’u warto spróbować zarobić trochę punktów na studia, gdy jesteś jeszcze w szkole średniej. Możesz to zrobić, uczęszczając na zajęcia AP i / lub kursy IB wyższego poziomu, ale musisz zdać określone egzaminy, aby uzyskać zaliczenie z tych kursów. Możesz również wziąć udział w zajęciach w szkole średniej w okresie letnim lub nawet w trakcie roku szkolnego, ale prawdopodobnie będziesz musiał za nie zapłacić.

Z drugiej strony, podwójna rejestracja to sposób na zdobycie kredytu na studia bez żadnych innych ograniczeń. Co to są kursy z podwójną rejestracją? Gdzie je zabierasz? Jak to działa? Więcej odpowiedzi znajdziesz w dalszej części.

Co to jest podwójna rejestracja?

Podwójna rejestracja, czasami nazywana również podwójnym kredytem, ​​to program, w którym student może zdobyć punkty na studia, biorąc udział w zajęciach na poziomie uczelni w liceum. Chociaż różni się to w zależności od stanu, zajęcia Dual Credit będą prawdopodobnie oferowane w ramach partnerstwa ze szkołą i lokalną społecznością wyższą. Kursy te będą specjalnie oznaczone na wszystkich formularzach zapisów na kurs.

W większości przypadków będziesz mógł wziąć udział w kursach podwójnej rejestracji w szkole średniej lub online. Czasami jednak, aby wziąć udział w kursie, może być konieczne udanie się do lokalnego college’u, w którym to przypadku może być konieczne poświęcenie czasu poza godzinami lekcyjnymi, aby wziąć udział w kursie z podwójną rejestracją.

Każda szkoła będzie miała różne kursy z podwójną rejestracją, które oferują, ale zwykle są to kursy wprowadzające, które i tak będziesz musiał wziąć, gdy będziesz na studiach. Wiele uczelni akceptuje kursy z podwójną rejestracją jako rezygnację z odpowiedniego kursu wprowadzającego do college’u.

Jakie są wymagania?

Aby zapisać się na kursy z podwójną rejestracją, student musi spełnić określone standardy. Każdy stan ma inny zestaw wymagań i wytycznych dla swoich studentów z podwójną rejestracją, więc musisz sprawdzić i zobaczyć, jakie wymagania obowiązują w Twoim stanie. Aby zobaczyć kompleksowy podział wymagań dotyczących podwójnej rejestracji według stanów, kliknij tutaj.

Większość stanów zezwala uczniom 10-12 klas na zapisanie się na kursy z podwójną rejestracją i zwykle wymaga, aby uczeń spełniał minimalne wymagania GPA, zwykle około 3,0 lub wyższe. Poza tym wymagania kursu są różne.

Gdzie bierzesz kursy z podwójnym kredytem?

Prosta odpowiedź brzmi: to zależy. Zależy to od tego, jakie są mandaty twojego stanu i co zorganizowała twoja szkoła średnia / college. Niektóre szkoły pozwalają na prowadzenie zajęć z podwójną rejestracją w samej szkole średniej. W ten sposób kurs z podwójną rejestracją może stać się częścią normalnego harmonogramu szkoły.

Jednak niektóre kursy wymagają codziennych dojazdów do miejscowego college’u, zwykle przed lub po normalnych godzinach szkoły średniej. Możesz również wziąć udział w kursie podwójnej rejestracji online. Skontaktuj się z doradcą ze szkoły średniej, aby dowiedzieć się, które z tych opcji oferuje Twoja szkoła.

Dlaczego warto zapisać się na kursy podwójnego kredytu?

Zapisanie się na kursy podwójnego kredytu wiąże się z wieloma korzyściami, w tym:

 • Kursy Dual Credit to prawdziwe zajęcia w college’u, więc studenci mają poczucie, jak wygląda prawdziwa praca na uczelni
 • Niektóre unikalne zajęcia mogą być dostępne tylko w ramach programu podwójnej rejestracjiWiększość uczelni stanowych prawdopodobnie zaakceptuje kursy z podwójnym zaliczeniem jako zaliczenie na studia, pod warunkiem, że spełnisz określony standard ocenyTe kursy są sposobem na pokazanie uczelniom, że jesteś w stanie obsłużyć zajęcia na poziomie uczelni.Jeśli w Twojej szkole nie ma czesnego związanego z uczęszczaniem na kursy z podwójnym zaliczeniem, będzie to zdecydowanie najtańszy sposób na uzyskanie zaliczenia.W przeciwieństwie do zajęć AP, nie musisz zdawać testu, aby uzyskać zaliczenie na studia w ramach podwójnych zajęć.Nie wiesz, które szkoły wziąć pod uwagę na swojej liście?

  Kiedy będziesz gotowy do złożenia wniosku, będziesz potrzebować 8-12 szkół, od bezpiecznych do szkół. Zacznij teraz szukać szkół, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i osiągnięciom.

  Czy możesz zdobyć stopień naukowy?

  Prawdopodobnie nie. Zwykle nie ma wystarczającej liczby zajęć oferowanych w określonej dziedzinie akademickiej w ramach programu podwójnego kredytu, aby studenci mogli zdobyć nawet stopień współpracownika. W Twojej lokalnej uczelni mogą być dostępne inne programy, które pozwoliłyby uczniowi uzyskać stopień naukowy w szkole średniej, ale program podwójnej rejestracji prawie nigdy nie ma takiej możliwości.

  Warto jednak zauważyć, że chociaż nie można uzyskać dyplomu na zajęciach z podwójną rejestracją, możesz wykorzystać te zajęcia, aby pomóc Ci zdecydować, w jakiej dyscyplinie akademickiej chciałbyś się specjalizować na studiach. Te kursy na poziomie college’u będą najlepszym wskaźnikiem tego, czy podoba ci się studiowanie określonego przedmiotu w przyszłości, więc naprawdę staraj się być introspekcyjny podczas tych kursów i zastanów się, czy naprawdę możesz zagłębić się w każdy szczegół przedmiot przez cztery lata.

  Jakieś wady?

  Ogólnie rzecz biorąc, program podwójnej rejestracji to potyczka pod względem logistycznym i finansowym. Aby jednak podjąć świadomą decyzję, istnieje kilka potencjalnych wad, o których powinieneś wiedzieć:

  • Kolegia nie akceptują kursów podwójnego zapisu, zwłaszcza dla studentów spoza stanu.
  • Czasami kursy z podwójnym kredytem wymagają wyjazdu na uczelnię społeczną wcześnie rano lub późno w nocy. Możesz spędzać dużo więcej czasu w szkole poza normalnymi godzinami lekcyjnymi.Kursy z podwójnym zaliczeniem są prawdziwymi zajęciami w college’u, co oznacza, że ​​mają również rygor i intensywność prawdziwych zajęć w college’u. To może być zbyt trudne do obsłużenia kursów podwójnych zapisów, regularnego obciążenia kursów w liceum i zajęć pozalekcyjnych.Jak zacząć

   Jeśli interesuje Cię program podwójnej rejestracji, w CollegeVine zalecamy jak najszybsze umówienie się na spotkanie ze swoim doradcą zawodowym w celu omówienia dostępnych opcji.

   On lub ona będzie wiedział jakie są wymagania, jakie rodzaje zajęć są dostępne i jak musiałbyś je realizować (np. Online, w twojej szkole średniej lub w szkole średniej). Możesz również spróbować znaleźć te informacje w Internecie, ale możesz nie znaleźć informacji specyficznych dla twojej szkoły średniej. Oferty kursów podwójnych zapisów w każdym okręgu szkolnym są zwykle nieco inne.

   Wniosek

   Jeśli szukasz najtańszego, potencjalnie najłatwiejszego sposobu na zdobycie kredytu na studia w szkole średniej, podwójna rejestracja jest dla Ciebie świetną opcją. Będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach na poziomie college’u, jednocześnie potencjalnie zarabiając na zaliczenie.

   Uważaj jednak: program podwójnej rejestracji nie jest akceptowany przez uczelnie tak szeroko, jak programy AP i IB. Kolegia, do których możesz mieć nadzieję, mogą nie przyjmować punktów za kursy z podwójną rejestracją, w takim przypadku zajęcia AP / IB byłyby najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz wziąć udział w kursach z podwójną rejestracją, jak najszybciej porozmawiaj ze swoim doradcą zawodowym.

   Chcesz dowiedzieć się więcej o zdobywaniu punktów na studia, gdy jesteś jeszcze w szkole średniej? Sprawdź te poprzednie posty na blogu:

   Chcesz uzyskać dostęp do porad ekspertów uczelni – bezpłatnie? Kiedy utworzysz darmowe konto CollegeVine, dowiesz się, jakie są Twoje rzeczywiste szanse na przyjęcie, zbudujesz najlepiej dopasowaną listę szkół, dowiesz się, jak ulepszyć swój profil i uzyskasz odpowiedzi na pytania od ekspertów i rówieśników – wszystko za darmo. Zarejestruj się, aby założyć konto CollegeVine już dziś aby przyspieszyć podróż do uczelni.

   Chcesz więcej wskazówek, jak ulepszyć swój profil akademicki?Prześlemy cenne informacje, które pomogą Ci wzmocnić Twój profil i przygotować się do przyjęcia na studia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy