Samouczek dotyczący baterii akumulatorów: Łączenie baterii szeregowo lub równolegle w celu zwiększenia mocy

Category: Musisz Wiedzieć
17 lutego 2021

Co to jest bank baterii? Nie, banki baterii nie są jakimś rodzajem instytucji baterii finansowych. Bank akumulatorów jest wynikiem połączenia dwóch lub więcej akumulatorów razem do jednego zastosowania. Co to daje? Cóż, podłączając baterie, możesz zwiększyć napięcie, natężenie lub jedno i drugie. Kiedy potrzebujesz więcej mocy, zamiast kupować sobie potężny super tankowiec z akumulatorem RV. Na przykład można zbudować zestaw akumulatorów przy użyciu akumulatora AGM o wysokim natężeniu prądu do kampera, kampera lub przyczepy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że istnieją dwa podstawowe sposoby pomyślnego połączenia dwóch lub więcej akumulatorów: pierwszy to szereg, a drugi to równoległe. Zacznijmy od metody szeregowej, porównując szereg i równoległość.

Jak połączyć akumulatory szeregowo: Łączenie akumulatorów szeregowo powoduje zwiększenie napięcia dwóch akumulatorów, ale zachowuje to samo natężenie prądu (znane również jako godziny w amperach). Na przykład te dwie 6-woltowe baterie połączone szeregowo wytwarzają teraz 12 woltów, ale nadal mają łączną pojemność 10 amperów.

Aby połączyć akumulatory szeregowo, użyj zworki, aby połączyć ujemny zacisk pierwszego akumulatora z dodatnim zaciskiem drugiego akumulatora. Użyj innego zestawu kabli, aby podłączyć otwarte zaciski dodatnie i ujemne do aplikacji.

Podczas podłączania baterii: Nigdy nie krzyżuj ze sobą pozostałych otwartych biegunów dodatnich i ujemnych, ponieważ spowoduje to zwarcie baterii i uszkodzenie lub obrażenia.

Upewnij się, że podłączone akumulatory mają to samo napięcie i pojemność. W przeciwnym razie możesz skończyć z problemami z ładowaniem i skróceniem żywotności baterii.

Jak podłączyć baterie równolegle: Drugi rodzaj połączenia jest równoległy. Połączenia równoległe zwiększą prąd znamionowy, ale napięcie pozostanie takie samo. Na schemacie „Równoległy wracamy do 6 woltów, ale natężenie prądu wzrasta do 20 AH. Należy pamiętać, że ze względu na wzrost natężenia prądu akumulatorów może być potrzebny cięższy kabel, aby zapobiec przepaleniu się kabli.

Aby połączyć akumulatory równolegle, użyj przewodu połączeniowego, aby połączyć oba bieguny dodatnie, a drugiego przewodu połączeniowego, aby połączyć ze sobą oba bieguny ujemne obu akumulatorów. Negatywne do negatywnych i pozytywne do pozytywnych. MOŻESZ podłączyć swoje obciążenie do JEDNEGO z akumulatorów, a oba będą wyczerpane po równo. Jednak preferowaną metodą utrzymywania akumulatorów w stanie równowagi jest podłączenie do bieguna dodatniego na jednym końcu pakietu akumulatorów i bieguna ujemnego na drugim końcu pakietu.

Możliwe jest również podłączenie akumulatorów w konfiguracji szeregowej i równoległej. Może to wydawać się zagmatwane, ale wyjaśnimy poniżej. W ten sposób można zwiększyć napięcie wyjściowe i wartość znamionową w amperach / godzinę. Aby to zrobić, potrzebujesz co najmniej 4 baterii.

Jeśli masz już połączone równolegle dwa zestawy akumulatorów, możesz połączyć je ze sobą, tworząc szereg. Na powyższym schemacie mamy bank akumulatorów, który wytwarza 12 woltów i ma 20 amperogodzin.

Nie zgub się teraz. Pamiętaj, że prąd przepływa przez połączenie równoległe, tak samo jak w pojedynczej baterii. Nie widać różnicy. Dlatego możesz połączyć dwa równoległe połączenia szeregowo, tak jak dwie baterie. Potrzebny jest tylko jeden kabel; mostek między dodatnim terminalem z jednego równoległego banku a ujemnym terminalem z drugiego równoległego banku.

W porządku, jeśli do terminala jest podłączony więcej niż jeden kabel. Konieczne jest pomyślne skonstruowanie tego rodzaju baterii akumulatorów.

Teoretycznie możesz połączyć ze sobą dowolną liczbę baterii. Ale kiedy zaczniesz budować plątaninę baterii i kabli, może to być bardzo zagmatwane, a zamieszanie może być niebezpieczne. Pamiętaj o wymaganiach dotyczących aplikacji i trzymaj się ich. Używaj także baterii o takich samych możliwościach. W miarę możliwości unikaj mieszania i dopasowywania rozmiarów baterii.

Zawsze pamiętaj, aby być bezpiecznym i śledzić swoje połączenia. Jeśli to pomoże, przed przystąpieniem do ich budowy zrób diagram banków akumulatorów. Powodzenia!

Szybkie odniesienie do słownictwa: AMP Hour to jednostka miary pojemności akumulatora elektrycznego. Standardowa ocena to amperaż pobierany przez 20 godzin.

Napięcie reprezentuje ciśnienie energii elektrycznej. Niektóre aplikacje wymagają większego „ciśnienia, co oznacza wyższe napięcie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy