Skonfiguruj płatności automatyczne na karcie kredytowej Bank of America

Category: Karcie Kredytowej
17 lutego 2021

opublikowano 14 sierpnia 2018 r. 30 komentarzy

Mam ustawione automatyczne płatności na wszystkich rachunkach: karty kredytowe, media, ubezpieczenie, wszystko. Niezależnie od kwoty należnej, firma pobiera pieniądze z mojego konta czekowego w terminie. Niektórzy martwią się, że daje to firmom zbyt duże przywileje w zakresie ich kont bankowych. Mogę tylko powiedzieć, że w ciągu ponad 10 lat spośród wszystkich firm, z którymi miałem automatyczną płatność, nikt nigdy nie pobrał złej kwoty lub duplikatu z mojego konta bankowego.

Lubię autopłatę, ponieważ nigdy nie muszę się martwić o opłacenie rachunków ani o to, czy firmy terminowo uznają moje płatności. Po skonfigurowaniu płatności automatycznej płacenie rachunku w całości na czas staje się ich obowiązkiem. Muszę tylko upewnić się, że mam wystarczająco dużo pieniędzy na koncie. Nadal patrzę na rachunki bez papieru, aby upewnić się, że są prawidłowe, ale nie robię nic, aby je opłacić. Jeśli wyjeżdżam z kraju na rok, wszystkie moje rachunki będą nadal spłacane jak w zegarku, bez konieczności logowania się na konto bankowe.

Większość firm ułatwia skonfigurowanie płatności automatycznej. Oni też lubią mieć pewność, że ich rachunki są opłacane w całości i na czas. Zwykle mają miejsce na swojej stronie internetowej, w której możesz podać numer rozliczeniowy i numer konta rozliczeniowego. Niektóre firmy dokonują wpłaty testowej, aby potwierdzić konto. Niektórzy nawet tego nie robią.

Jednak nie jest tak oczywiste, jak skonfigurować autopłatność dla karty kredytowej Bank of America. Jeśli musisz to zrobić online, musisz przejść przez system Bill Pay, tak jakbyś płacił rachunek strony trzeciej. Istnieje również sposób bez reklam, który moim zdaniem działa lepiej niż system Bill Pay. Przeszedłem przez to niedawno, kiedy musiałem dokonać zmiany w konfiguracji płatności automatycznych.

Bill PayJak każdy inny bank, Bank of America ma internetowy system płatności rachunków. Tutaj możesz wprowadzić swoje rachunki i zaplanować płatności. Możesz płacić z konta czekowego Bank of America lub możesz połączyć zewnętrzne konto czekowe jako „Zapłać z konta w zakładce Zapłać za rachunki ->Zarządzaj kontami. Jeśli dodasz zewnętrzne konto czekowe, będziesz musiał zweryfikować je za pomocą wpłat testowych.

Twoje karty kredytowe Bank of America nie pojawiają się automatycznie na liście rachunków. Trzeba by było dodać je ręcznie. Po dodaniu karty kredytowej jako rachunku pojawia się link do AutoPay , który wygląda obiecująco, ale służy tylko do płacenia stałej kwoty zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Jeśli chcesz spłacić pełne saldo wyciągu, które zmienia się z miesiąca na miesiąc, musisz poprosić o eBill dla tej karty.

Następnie czekasz aż pierwszy eBill pojawi się w systemie Bill Pay, co nastąpi po dacie zamknięcia następnego wyciągu. Teraz, gdy ponownie klikniesz opcję Automatyczna płatność, będziesz mieć nową opcję zapłaty zmiennej kwoty na podstawie rachunku elektronicznego.

Pamiętaj, aby wybrać Saldo konta ponieważ zarówno Kwota do zapłaty, jak i Minimalna kwota do zapłaty wymagają jedynie minimalnej płatności. Zasadniczo system Bill Pay sprawdza saldo wyciągu i termin płatności na każdym eBill, a następnie planuje płatność. Strona karty kredytowej otrzymuje płatność z systemu Bill Pay, tak jakbyś płacił przez Bill Pay ręcznie.

Formularz papierowyPrzeglądanie e-rachunków w systemie Bill Pay wydaje mi się zagmatwane. W przypadku moich innych rachunków po prostu mówię firmom, które konto mają obciążać. Okazuje się, że możesz zrobić to samo z kartami kredytowymi Bank of America, ale nigdzie nie widzisz tego w reklamach. Musisz zadzwonić pod numer obsługi klienta, który znajduje się na odwrocie karty. Poproś ich o przesłanie pocztą papierowego formularza w celu skonfigurowania automatycznej płatności. Wypełniasz formularz papierowy i odsyłasz go. Skonfigurowanie tego w ten sposób jest bardziej bezpośrednie. Strona karty kredytowej pobiera pieniądze z twojego konta czekowego bezpośrednio, bez systemu Bill Pay pośrodku. Po skonfigurowaniu na wyciągu zobaczysz notatkę, podobnie jak inne karty.

Wyciągnięta lekcja to po prostu nie bój się papieru ani poczty. Skonfigurowanie go online byłoby fajne, ale tradycyjna papierowo-pocztowa nadal działa, szczególnie w przypadku rzadkich zadań. Jeśli chcesz zaktualizować konto bankowe, po prostu zadzwoń do niego ponownie i poproś o kolejny formularz papierowy.

[Aktualizacja: Czytelnik Ollie powiedział w komentarzach, że nie wysyłają już papierowego formularza. Nie wiem, czy zmienili swoje procedury, czy też przedstawiciel obsługi klienta nie był z tym zaznajomiony. Moja dotychczasowa płatność automatyczna za pomocą formularza papierowego nadal działa.]

Powiedz nie opłatom za zarządzanieJeśli płacisz doradcy część swoich aktywów, płacisz 5–10 razy za dużo. Dowiedz się, jak znaleźć niezależnego doradcę, zapłacić za porady i tylko za porady.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy