Sprzedaż samochodu z zastawem

Category: Mogą Pomóc
17 lutego 2021

Jeśli masz zastaw na swoim pojeździe, nadal możesz go sprzedać, ale proces będzie bardziej skomplikowany. Zastawnik to instytucja finansowa lub osoba fizyczna, która posiada prawa do tytułu pojazdu. Chociaż możesz zachować tytuł z zastawemale nie musisz, podpis posiadaczazastawubędzie wymagany do przeniesienia własności po spłaceniu wszystkich długów.

Powody, dla których możesz mieć zastaw na swoim pojeździe, obejmują:

 • Pojazd jest sfinansowany i nie został jeszcze spłacony.
 • Nieodpłatne naprawy.Pojazd został wykorzystany w innej transakcji jako zabezpieczenie.Opcje sprzedaży pojazdów z zastawami

  Gdy zdecydujesz się sprzedać pojazd, musiszokreślić kwotę spłaty.

  Kwota spłaty to kwota, która będzie musiała zostać zapłacona firmie finansującej lub innej stronie, aby otrzymać tytuł do pojazdu. Kwota ta obejmuje odsetki i inne opłaty naliczone do dnia uregulowania obciążenia, co może spowodować, że suma będzie nieco wyższa niż obecne saldo.

  Po ustaleniu kwoty w dolarach będziesz mieć kilka różnych opcji sprzedaży pojazdu z zastawem:

  • Sprzedaj sprzedawcy.
  • Sprzedaj pojazd prywatnie.
   • Ten proces jest bardziej skomplikowany, ale wynegocjowana cena sprzedaży jest często wyższa. W obu przypadkach pojazd będziełatwiej sprzedać, jeśli jesteś winien MNIEJ niż jego aktualna wartość. Jeśli jesteś winien więcej niż wart jest pojazd, będziesz miał trudności ze sprzedażą, chyba że jesteś skłonny zapłacić różnicę. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę o sprzedaży a handel samochodem.

    Sprzedaż do dealera

    Łatwiejszą opcją jest sprzedaż pojazdu z zastawem do dealera, w którym zamierzasz kupić nowy samochód. Po udzieleniu sprzedawcy pełnomocnictwasprzedawca skontaktuje się bezpośrednio z pożyczkodawcąi zajmie się wszystkimi ustaleniami finansowymi.

    Pamiętaj, żeNIEhandlujesz swoim samochodem, ponieważ wrzeczywistości go nie posiadasz. Najpierw musisz spłacić swoją pożyczkę i to właśnie zrobi sprzedanie jej dealerowi.

    Sprzedawca zapłaci istniejące saldo i wyda czek na dowolną kwotę przekraczającą wynegocjowaną cenę sprzedaży. Możesz również zdecydować się na zastosowanie tej kwoty przy zakupie nowego samochodu.

    Zanim transakcja zostanie sfinalizowana i zostawisz samochód w salonie, upewnij się, żeotrzymałeś dokumentację potwierdzającą spełnieniewarunkówzastawu.

    Sprzedaż na imprezę prywatną

    Chociaż będzie wymagany większy wysiłek z Twojej stronyprywatna sprzedaż samochodu z zastawem może przynieść Ci większy zysk.

    Oto kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, aby ułatwić ten proces:

    • Uwzględnij szczegóły zastawu w swoim wpisie.
     • Zamieścisz ogłoszenie o swoim samochodzie tak samo, jak w przypadku każdego innego pojazdu, z dodaniem informacji o zastawie, których będą potrzebować kupujący, aby uniknąć nieporozumień.
     • Jeśli to możliwe, sprzedawaj w miejscu zastawnika.

      • Jeśli bank lub instytucja finansowa posiadająca zastaw znajduje się na obszarze, który próbujesz sprzedać, znacznie ułatwi to transakcję.
      • Po zawarciu umowy z kupującym możeszudać się bezpośrednio do pożyczkodawcy w celu spłaty istniejącego zastawu. Prawo własności można następnie przenieść osobiście z instytucji finansowej na kupującego. Rozważ usługę escrow.

       • Jeśli instytucji finansowej nie ma w Twojej okolicyusługa depozytowa może pomóc w zapewnieniu bezpiecznej transakcji.
       • Usługa escrowprzejmie odpowiedzialność za otrzymywanie płatnościod kupującego i będzieprzechowywać tytuł do momentu zakończenia zakupu.Zalety usługi escrow to:
        • Usługi płatne, którewykonająwiększość pracy z instytucją finansującą za Ciebie.
        • Usługi przenoszenia tytułu, które mogą pomóc w zapewnieniu bezpiecznej i legalnej transakcji oraz zapewnić niezbędne dokumenty po zakończeniu sprzedaży. Ponieważusługa depozytowa zwykle przynosi korzyści obu stronomi zmniejsza prawdopodobieństwo prób oszustwa, opłata za usługi depozytowe może być częstopodzielona między sprzedającego i kupującegoaby zmniejszyć koszty po obu stronach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy