Ta przeglądarka nie jest obsługiwana. Aby wyświetlić tę witrynę, użyj innej przeglądarki.

Category: Która Jest
17 lutego 2021

Sponsorowane przez Equitable Bank

Tamar Satov, 30 września 2020 r

Mity i fakty dotyczące odwróconych kredytów hipotecznychTamar Satov, 30 września 2020 r

Chociaż rośnie zainteresowanie tym produktem finansowym, który pozwala Kanadyjczykom pożyczyć do 55% wartości ich domu, nadal istnieją pewne błędne przekonania. Sprawdziliśmy siedem najczęstszych mitów dotyczących odwróconych kredytów hipotecznych.

Odwrócona hipoteka to dokładnie to, co sugeruje nazwa: dostęp do istniejącego kapitału własnego, który zbudowałeś w swoim domu, udzielając pożyczkodawcy kredytu hipotecznego bez konieczności dokonywania comiesięcznych płatności.

A jednak istnieje wiele błędnych przekonań na temat tego produktu finansowego, który pozwala Kanadyjczykom pożyczać do 55% wartości domu bez podatku od nieruchomości o wartości 250 000 USD lub więcej.

Wraz ze wzrostem wartości nieruchomości domów i zaostrzeniem przez rząd federalny tradycyjnych zasad kwalifikowania kredytów hipotecznych poprzez rygorystyczny test warunków skrajnych, coraz więcej właścicieli domów szuka możliwości cofnięcia kredytów hipotecznych jako sposobu na odblokowanie wartości związanej z ich nieruchomościami. Pożyczkobiorcy otrzymują pieniądze wolne od podatku i mogą je wykorzystywać w dowolny sposób – w celu uzupełnienia swoich dochodów i zwiększenia przepływów pieniężnych; na pokrycie nieprzewidzianych wydatków lub remontów domu; a pomoc w pozostaniu w ich obecnym domu to tylko kilka przykładów.

W przeciwieństwie do linii kredytowych pod zastaw domu (HELOC), które wymagają comiesięcznych płatności, odwrócone kredyty hipoteczne, takie jak te oferowane przez Equitable Bank, są idealne dla właścicieli domów z ograniczoną ilością gotówki, którzy chcą pozostać na miejscu bez zwiększania wydatków na życie.

Aby pomóc właścicielom domów „bogatych w domy lepiej zrozumieć dostępne dla nich opcje odwróconego kredytu hipotecznego, sprawdziliśmy siedem najczęstszych mitów dotyczących odwróconych kredytów hipotecznych.

Mit 1: Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 65 lat

Fakt:podczas gdy emeryci o stałym dochodzie mogą być najbardziej prawdopodobnymi kandydatami do odwróconego kredytu hipotecznego (zwłaszcza, że ​​70% Kanadyjczyków obawia się, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na emeryturę), właściciele w wieku 55 lat kwalifikują się do tego. Biorąc pod uwagę, że średnie ceny domów w całym kraju wzrosły ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci (do 571,500 USD w lipcu 2020 r., Z około 164 000 USD w 2000 r.), Wielu właścicieli domów w średnim wieku może również chcieć uzyskać dostęp do tego kapitału, ale uważają, że zaciąganie pożyczek jest surowsze przepisy uniemożliwiają im kwalifikowanie się do zwykłej hipoteki lub linii kredytowej.

Mit nr 2: Proces aplikacyjny jest zbyt skomplikowany

Fakt:Proces uzyskiwania odwróconego kredytu hipotecznego nie różni się zbytnio od uzyskania tradycyjnego kredytu hipotecznego. Oprócz wyceny domu, musisz dostarczyć dokumenty potwierdzające, że masz wystarczające dochody, aby pokryć podatki od nieruchomości i utrzymać dom w dobrym stanie. Musisz również ujawnić wszelkie długi zabezpieczone domem lub hipoteki na innych nieruchomościach. Jedynym dodatkowym wymogiem jest uzyskanie niezależnej porady prawnej przed uzyskaniem zgody na odwróconą hipotekę, która jest zabezpieczeniem umożliwiającym zrozumienie, jak działa produkt.

Mit 3: Oprocentowanie odwróconych kredytów hipotecznych jest zbyt wysokie

Fakt:Chociaż rzeczywiste stopy procentowe dla odwróconych kredytów hipotecznych mogą być wyższe niż w przypadku tradycyjnych kredytów hipotecznych, stopy procentowe w Kanadzie są obecnie na historycznie niskim poziomie. Zatem różnica może wynosić tylko jeden lub dwa punkty procentowe. Na przykład, ogłoszone pięcioletnie stałe oprocentowanie (stan na wrzesień 2020 r.) Tradycyjnych kredytów hipotecznych waha się od około 1,7% do 2,34%, a pięcioletnia ryczałtowa odwrócona hipoteka Equitable Bank o stałym oprocentowaniu wynosi 3,69%. To mniej więcej tyle samo, ile średnia zdyskontowana pięcioletnia stała stopa oprocentowania zwykłego kredytu hipotecznego w 2010 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy