Temat: Internet

Adobe od końca 2020 r. rezygnuje z wtyczki Flash  Tech

  • Globalny ranking prędkości internetu. Nasz kraj zaliczyła awans, ale do odwiedzenia podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, czy cenzura w sieci? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego
  • "Ojciec internetu" ostrzega: masz zdjęcia, na których ci zależy, wydrukuj je
  • Koniec internetu jaki to znamy? Kontrowersyjna decyzja dotyczących neutralności sieci
  • Luka po zabezpieczeniach WiFi. Narażeni interesanci na całym świecie

Multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych typu Flash ukończy swoją działalność. Firma Adobe poinformowała, że wraz z końcem 2020 roku chce "zabić" dodatek i przestanie go aktualizować oraz kolportować.

Do tego periodu, wedle zapewnieniami Adobe, którykolwiek kto korzysta z multimedialnej wtyczki do przeglądarek netowych może miewać się bezpieczny. Firma planuje bowiem regularne upublicznianie uaktualnień i dodatków, naprawdę by pozostać "bezpieczną jak i również zgodną z systemami operacyjnymi".

"Pozostajemy w posiada zaangażowani we współpracę spośród naszymi partnerami, Apple, Facebook, Google, Microsoft i Mozilla w celu zachowania bezpieczeństwa" - napisano w komunikacie na stronie.

Microsoft chciał zabić Painta

Firma zachęca jednak towarzystwa korzystające z Flash, by już teraz przygotować się w zmiany i w ciągu następnych trzech lat ukończyć do nowych formatów, jak choćby HTML5, WebGL, czy WebAssembly.

Setki tysięcy gier

Początki wtyczki Flash osiągają lat 90. ubiegłego stuleciu. To właśnie wtedy zyskiwała ona popularność, początkowo w świecie reklam. Flash pozwala bowiem na uruchamianie multimedialnych plików w przeglądarkach internetowych.

W oparciu o wtyczkę od Adobe powstały również setki tysięcy gier. Ponadto, z Flasha początkowo korzystał między innymi YouTube. Z czasem firmy rozpoczęły jednak odchodzić od Flasha, bo jak wskazywano niejednokrotnie prowadziło to do zawieszania się przeglądarek internetowych. Jankeski magazyn "Time" wskazuje, hdy przeglądarka Safari domyślnie blokuje uruchamianie wtyczki. Google Chrome po to roku pyta na temat pozwolenie na uruchomienie Flash na niektórych stronach sieciowych.

Dlatego zdaniem profesjonalistów decyzja Adobe nie zadziwia.

W kwietniu 2010 roku na krytykę stabilności Flasha zdecydował się Steve Jobs. Były prezes Apple'a zauważył bowiem awarię komputera Mac, której przyczyną był właśnie Flash. Nazwał wtedy wtyczkę "zapluskwionym oprogramowaniem".

Przypomnijmy, że już wkrótce z naszych komputerów być może zniknąć także jedna wraz z najpopularniejszych aplikacji służących do odwiedzenia obróbki grafiki - Paint.

Dzielić:

Związane z

e-zwolnienia lekarskie. Do ZUS trafiło 150 tysięcy elektronicznych zwolnień 22.07.2019

E-zwolnienia lekarskie. Do ZUS trafiło 150 tysięcy elektronicznych zwolnień

833 22.07.2019

Z kraju

W poniedziałek wystawiono 150 tysięcy zwolnień elektronicznych a mianowicie poinformował w TVN24 Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. - Wygląda na to, hdy powiodło się odnotować bardzo duży wzrost - dodał, jednocześnie przyznając…...

Czytać →
debata w Sejmie nad należnością paliwową 15.07.2019

Debata w Sejmie nad należnością paliwową

73 15.07.2019

Z kraju

W Sejmie zakończyła się debata na temat oryginalnej opłaty paliwowej. Poseł PiS Łukasz Rzepecki zapowiedział, iż zagłosuje przeciw projektowi przygotowanemu przez swoich partyjnych druhów. - Nie możemy być jak Platforma Obywatelska…...

Czytać →
grecja żąda od Niemiec 279 mld zadośćuczynienia za zbrodnie wojenne  Ze świata 15.08.2019

Grecja żąda od Niemiec 279 mld zadośćuczynienia za zbrodnie wojenne Ze świata

743 15.08.2019

Ze swiata

Drony wspierają walczyć z oszustami podatkowymi Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania Pierwsza taka wyspa w regionie. Władze stawiają dzięki "zielone zasilanie" Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają…...

Czytać →
budżet na 2019 r. Komentarz Pracodawców RP 03.07.2019

Budżet na 2019 r. Komentarz Pracodawców RP

470 03.07.2019

Finanse

- Propozycja budżetu państwa na rok kalendarzowy 2019 jest konsekwentną realizacją założeń socjalnych strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju do roku kalendarzowego 2020. Jego założenia istnieją realne, choć nie pozbawione elementów ryzyka…...

Czytać →
giełda bez nowego szefa. Tamborski wciąż czeka na zgodę KNF  Informacje 02.08.2019

Giełda bez nowego szefa. Tamborski wciąż czeka na zgodę KNF Informacje

878 02.08.2019

Wiadomosci gospodarcze

Komisja Nadzoru Finansowego nie wyda na nowoczesnym posiedzeniu decyzji w kwestii Pawła Tamborskiego - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24 Interes i Świat. Według wiadomości do jakich dotarł nasz reporter, KNF potrzebuje więcej czasu na…...

Czytać →