Każdy może porozmawiać z prezydentem Obamą. Za pośrednictwem bota

Biały Dom uruchomił bota do odwiedzenia komunikacji z ludźmi

Służby Białego Budynku deklarują, że prezydent USA każdego wieczoru czyta 10 listów, które otrzymuje od czasu obywateli. Robi to od czasu 2009 roku. Obama twierdzi, że nic bardziej nie zaakceptować motywuje go do roboty. Teraz będzie czytał jak i również odpowiadał także na część wiadomości, które dostanie zbytnio pomocą Messengera „obsługiwanego” przez... bota.

To obecnie tradycja

Facebook umożliwił firmom, wydawcom i instytucjom tworzenie botów do komunikacji z nabywcami kilka miesięcy temu. Skorzystał z tego m. in. polski startup Ada.

Czytanie listów od Amerykanów to tradycja, którą zapoczątkował prezydent Thomas Jefferson (sprawował urząd w latach 1801-1809).

Jason Goldman, chief digital officer (odpowiedzialny m. in. za konta po mediach społecznościowych) Białego Mieszkaniu tłumaczy, że w XIX wieku, przez wiele czasów, jedynym sposobem, by skontaktować się z prezydentem, było wysłanie mu listu pocztą. W latach 80. 19 wieku w siedzibie prezydenta zainstalowano telefon (dziś nadal można do Białego Mieszkaniu zadzwonić i nagrać własna wiadomość dla prezydenta), natomiast w 1994 roku, kiedy powstała strona WhiteHouse. gov, Amerykanie mogli przesyłać listy do głowy państwa drogą elektroniczną:

Dziś jest wiele sposobów komunikacji. Niezasadnicze gdzie w danym chwili przebywasz lub jaka wydaje się pora dnia, możesz się skontaktować niemal natychmiast z ludźmi z całego świata. Jako Biały Dom musimy nadążyć za rozwojem technologicznym.

Dlatego po raz główny w historii, będziecie potrafili wysłać wiadomość do prezydenta Obamy za pośrednictwem Facebooka, przy taki sam sposób, w jaki kontaktujecie się wraz z swoimi znajomymi.

Bot do zadań specjalnych

Tak wyglądają powitalne wiadomości wyświetlane za pośrednictwem Pierwszego Bota Białego Mieszkaniu (jest Pierwsza Dama, dlaczego nie Pierwszy Bot) dzięki ekranie smartfona:

Foto: Zrzut ekranu z komórki / materiały prasowe

Pomysł, chociaż oficjalnie, przypadł do stylu prezydentowi Obamie. To co myśli o nowatorskim sposobie kontaktowania się wraz z obywatelami:

Chcemy stanowić pewni, że w codziennym zgiełku i zalewie obowiązków związanych z zarządzaniem krajem, nie zapomnimy dlaczego w tym miejscu (w Białym Domu – red. ) wszyscy jesteśmy – jesteśmy dla was, obywateli, którzy potrzebują wsparcia, rady, czasem chcą wyrazić gniew, chcą, żebyśmy usłyszeli ich głos.

Listy od rodaków nie tylko pozwalają mi być z kontaktem wraz z tymi, dzięki którym jestem na tym stanowisku albo z tymi, którzy głosowali przeciwko mnie. Wiele razy zwracają naszą uwagą na problemy, których inaczej byśmy nie dostrzegli. Nieraz zostały inspiracją do przeprowadzenia poszczególnych działań dotyczących realnych zagrożeń, które dotykają naszych obywateli.

Każdego tygodnia do oficjalnej siedziby prezydenta trafia 65 tysięcy papierowych listów, około 100 tysięcy maili, tysiąc faksów. Każdego poranka obywatele nagrywają około 2500-3500 wiadomości głosowych.

Foto: Handout / Getty Images

Biały Dom ma specjalne gabinet ds. korespondencji zarządzane za pośrednictwem dyrektora Mike’a Kellehera. Osobny zespół sortuje je jak i również sprawdza, jakiej tematyki bądź problemu dotyczą.

Część z listów trafia w biurko dyrektora Kellehera, który to osobiście wybiera 10 takich, które najlepiej odzwierciedlają to, z czym Amerykanie się borykają i co pragną przekazać głowie państwa. Pusty Dom zapewnia, że każdego wieczoru prezydent Obama współgra na 3-4 listy. Pisze ręcznie (ciekawostka: prezydent jest leworęczny).

O czym Amerykanie piszą do odwiedzenia prezydenta?

Opowiadają zabawne historie, wyrażają wdzięczność, ale niesłychanie często piszą o swojej trudnej sytuacji życiowej, wyzwaniach i problemach, przed jakimi stoją.

Tu wolno zobaczyć, jaką drogę pokonują listy, które trafiają do prezydenta Obamy:

Dzielić:

Związane z

14 kwietnia Świętem Chrztu Naszego kraju - projekt posłów 14.06.2019

14 kwietnia Świętem Chrztu Naszego kraju - projekt posłów

568 14.06.2019

Z kraju

Dodatkowe posiedzenie Sejmu na propozycje PiS. "Nie chcemy robić tego po sposób nerwowy" Posłowie pragną ustanowić kolejne państwowe wolny dzień. Jest propozycja Nowe święto państwowe. Jest decyzja posłów Pensja dla pierwszej…...

Czytać →
baner na siedzibie NBP. Związkowcy przeciw zmianom w przepisach 23.06.2019

Baner na siedzibie NBP. Związkowcy przeciw zmianom w przepisach

432 23.06.2019

Z kraju

Na siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie zawisł baner z napisem "Niezależność NBP podstawą stabilności naszego pieniądza". Wywiesiły go związki zawodowe działające w instytucji finansowej. To wyraz sprzeciwu względem części…...

Czytać →
a to Europa właśnie, czyli 10 największych unijnych absurdów  Informacje 15.06.2019

A to Europa właśnie, czyli 10 największych unijnych absurdów Informacje

802 15.06.2019

Wiadomosci gospodarcze

Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych wyrobów dla Polaków? "Podejrzewam, iż niewiele się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii Unia szykuje rewolucję po przepisach.…...

Czytać →
brexit. Donald Tusk zwołał szczyt Unii Europejskiej  Wraz z świata 28.06.2019

Brexit. Donald Tusk zwołał szczyt Unii Europejskiej Wraz z świata

569 28.06.2019

Ze swiata

Szef Porady Europejskiej Donald Tusk napisał na Twitterze, że zdecydował o zwołaniu w czwartek szczytu Ue w sytuacji brexitu. Jak podkreślił, nie zaakceptować ma mowy o renegocjacji porozumienia z Wielką…...

Czytać →
afera SKOK Wołomin i b. szefów KNF - Kwaśniak o zarzutach 16.06.2019

Afera SKOK Wołomin i b. szefów KNF - Kwaśniak o zarzutach

318 16.06.2019

Finanse

- Uważam, że państwo mnie zdradziło. Kolejny raz - powiedział w Onet Rano były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, komentując działanie organów państwa odpowiedzialnych za ściganie przestępców. Kwaśniak przyznał ponadto, że czuje się…...

Czytać →
biznes wobec wygranej Andrzeja Dudy 27.06.2019

Biznes wobec wygranej Andrzeja Dudy

588 27.06.2019

Z kraju

Członkowie Polskiej Rady Interesu obawiają się reformy emerytalnej, zapowiedzianej przez prezydenta elekta oraz krytykują jego rozwiązanie, który miałby pomóc "frankowiczom". Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP komentowali biznesmeni Marian Owerko…...

Czytać →