Każdy może porozmawiać z prezydentem Obamą. Za pośrednictwem bota

Biały Dom uruchomił bota do odwiedzenia komunikacji z ludźmi

Służby Białego Budynku deklarują, że prezydent USA każdego wieczoru czyta 10 listów, które otrzymuje od czasu obywateli. Robi to od czasu 2009 roku. Obama twierdzi, że nic bardziej nie zaakceptować motywuje go do roboty. Teraz będzie czytał jak i również odpowiadał także na część wiadomości, które dostanie zbytnio pomocą Messengera „obsługiwanego” przez... bota.

To obecnie tradycja

Facebook umożliwił firmom, wydawcom i instytucjom tworzenie botów do komunikacji z nabywcami kilka miesięcy temu. Skorzystał z tego m. in. polski startup Ada.

Czytanie listów od Amerykanów to tradycja, którą zapoczątkował prezydent Thomas Jefferson (sprawował urząd w latach 1801-1809).

Jason Goldman, chief digital officer (odpowiedzialny m. in. za konta po mediach społecznościowych) Białego Mieszkaniu tłumaczy, że w XIX wieku, przez wiele czasów, jedynym sposobem, by skontaktować się z prezydentem, było wysłanie mu listu pocztą. W latach 80. 19 wieku w siedzibie prezydenta zainstalowano telefon (dziś nadal można do Białego Mieszkaniu zadzwonić i nagrać własna wiadomość dla prezydenta), natomiast w 1994 roku, kiedy powstała strona WhiteHouse. gov, Amerykanie mogli przesyłać listy do głowy państwa drogą elektroniczną:

Dziś jest wiele sposobów komunikacji. Niezasadnicze gdzie w danym chwili przebywasz lub jaka wydaje się pora dnia, możesz się skontaktować niemal natychmiast z ludźmi z całego świata. Jako Biały Dom musimy nadążyć za rozwojem technologicznym.

Dlatego po raz główny w historii, będziecie potrafili wysłać wiadomość do prezydenta Obamy za pośrednictwem Facebooka, przy taki sam sposób, w jaki kontaktujecie się wraz z swoimi znajomymi.

Bot do zadań specjalnych

Tak wyglądają powitalne wiadomości wyświetlane za pośrednictwem Pierwszego Bota Białego Mieszkaniu (jest Pierwsza Dama, dlaczego nie Pierwszy Bot) dzięki ekranie smartfona:

Foto: Zrzut ekranu z komórki / materiały prasowe

Pomysł, chociaż oficjalnie, przypadł do stylu prezydentowi Obamie. To co myśli o nowatorskim sposobie kontaktowania się wraz z obywatelami:

Chcemy stanowić pewni, że w codziennym zgiełku i zalewie obowiązków związanych z zarządzaniem krajem, nie zapomnimy dlaczego w tym miejscu (w Białym Domu – red. ) wszyscy jesteśmy – jesteśmy dla was, obywateli, którzy potrzebują wsparcia, rady, czasem chcą wyrazić gniew, chcą, żebyśmy usłyszeli ich głos.

Listy od rodaków nie tylko pozwalają mi być z kontaktem wraz z tymi, dzięki którym jestem na tym stanowisku albo z tymi, którzy głosowali przeciwko mnie. Wiele razy zwracają naszą uwagą na problemy, których inaczej byśmy nie dostrzegli. Nieraz zostały inspiracją do przeprowadzenia poszczególnych działań dotyczących realnych zagrożeń, które dotykają naszych obywateli.

Każdego tygodnia do oficjalnej siedziby prezydenta trafia 65 tysięcy papierowych listów, około 100 tysięcy maili, tysiąc faksów. Każdego poranka obywatele nagrywają około 2500-3500 wiadomości głosowych.

Foto: Handout / Getty Images

Biały Dom ma specjalne gabinet ds. korespondencji zarządzane za pośrednictwem dyrektora Mike’a Kellehera. Osobny zespół sortuje je jak i również sprawdza, jakiej tematyki bądź problemu dotyczą.

Część z listów trafia w biurko dyrektora Kellehera, który to osobiście wybiera 10 takich, które najlepiej odzwierciedlają to, z czym Amerykanie się borykają i co pragną przekazać głowie państwa. Pusty Dom zapewnia, że każdego wieczoru prezydent Obama współgra na 3-4 listy. Pisze ręcznie (ciekawostka: prezydent jest leworęczny).

O czym Amerykanie piszą do odwiedzenia prezydenta?

Opowiadają zabawne historie, wyrażają wdzięczność, ale niesłychanie często piszą o swojej trudnej sytuacji życiowej, wyzwaniach i problemach, przed jakimi stoją.

Tu wolno zobaczyć, jaką drogę pokonują listy, które trafiają do prezydenta Obamy:

Dzielić:

Związane z

bezrobocie w strefie euro spada  Ze świata 25.06.2019

Bezrobocie w strefie euro spada Ze świata

411 25.06.2019

Ze swiata

Nawet milion pracowników może wyjechać z Naszego kraju. Czarny scenariusz Czarny harmonogram dla gospodarki. "Ukraińcy najzwyczajniej w świecie wybiorą Niemcy" Raport: Polacy wolą pracę w obcych firmach Ponad 12 tyś dni niewykorzystanego…...

Czytać →
budżet na 2019 r. Komentarz Pracodawców RP 03.07.2019

Budżet na 2019 r. Komentarz Pracodawców RP

762 03.07.2019

Finanse

- Propozycja budżetu państwa na rok kalendarzowy 2019 jest konsekwentną realizacją założeń socjalnych strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju do roku kalendarzowego 2020. Jego założenia istnieją realne, choć nie pozbawione elementów ryzyka…...

Czytać →
baner na siedzibie NBP. Związkowcy przeciw zmianom w przepisach 24.06.2019

Baner na siedzibie NBP. Związkowcy przeciw zmianom w przepisach

955 24.06.2019

Z kraju

Na siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie zawisł baner z napisem "Niezależność NBP podstawą stabilności naszego pieniądza". Wywiesiły go związki zawodowe działające w instytucji finansowej. To wyraz sprzeciwu względem części…...

Czytać →
behravesh w Davos: Recesja po strefie euro się skończyła. Wówczas pomoże Polsce  Informacje 25.06.2019

Behravesh w Davos: Recesja po strefie euro się skończyła. Wówczas pomoże Polsce Informacje

878 25.06.2019

Wiadomosci gospodarcze

Noblista trzeźwo mierzy bitcoina. "Interesujący eksperyment" Prezydent w Davos: głosy o świetnej kondycji polskiej gospodarki Prezydent w Davos. Pierwsze rozmowy z królami Lunch u Google i Clooney Foundation. Morawiecki jedzie do…...

Czytać →
debata w Sejmie nad należnością paliwową 15.07.2019

Debata w Sejmie nad należnością paliwową

341 15.07.2019

Z kraju

W Sejmie zakończyła się debata na temat oryginalnej opłaty paliwowej. Poseł PiS Łukasz Rzepecki zapowiedział, iż zagłosuje przeciw projektowi przygotowanemu przez swoich partyjnych druhów. - Nie możemy być jak Platforma Obywatelska…...

Czytać →
będzie kolejna edycja Narodowej Loterii Paragonowej 04.07.2019

Będzie kolejna edycja Narodowej Loterii Paragonowej

990 04.07.2019

Finanse

Rząd PiS nie dzierży zamiaru rezygnować z projektu Narodowej Loterii Paragonowej, jaką uruchomiło ministerstwo finansów zbyt czasów rządów PO. Resort Mateusza Morawieckiego przygotowuje podsumowanie projektu i planuje jeszcze jedną edycję…...

Czytać →