Giełda bez nowego szefa. Tamborski ciągle czeka na zgodę KNF

Giełda bez nowego szefa. Tamborski wciąż czeka na zgodę KNF  Informacje

Komisja Nadzoru Finansowego nie wyda na nowoczesnym posiedzeniu decyzji w kwestii Pawła Tamborskiego - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24 Interes i Świat. Według wiadomości do jakich dotarł nasz reporter, KNF potrzebuje więcej czasu na analizę kandydatury Tamborskiego. To komplikuje ukartowane na najbliższy piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW, w czasie którego były wiceminister Skarbu Państwa miał być wybrany na nowego prezesa spółki.

KNF przyspieszy ws. Tamborskiego? Możliwe posiedzenie fenomenalne

Tamborski, do niedawna wiceminister Skarbu Państwa, jest powołany pod koniec czerwca przez walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych na nowego prezesa GPW. Zanim formalnie obejmie swoją funkcję, musi nadal otrzymać na to zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.

Przerwane zgromadzenie

15 lipca walne zgromadzenie GPW zostało ponownie przerwane, tym razem do 25 lipca, gdyż było wciąż zgody KNF na mianowanie Tamborskiego na nowego prezesa spółki.

- Komitet Nadzoru Finansowego decyzję na temat powołaniu Pawła Tamborskiego w prezesa GPW podejmie w późniejszym terminie, po osiągnięciu dodatkowych informacji i po dodatkowej analizie. Kolejne posiedzenie Komisji odbędzie się 24 lipca - poinformował we wtorek rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz.

Dzielić:

Związane z

grecja żąda od Niemiec 279 mld zadośćuczynienia za zbrodnie wojenne  Ze świata 15.08.2019

Grecja żąda od Niemiec 279 mld zadośćuczynienia za zbrodnie wojenne Ze świata

513 15.08.2019

Ze swiata

Drony wspierają walczyć z oszustami podatkowymi Ateny zakończyły program pomocowy. Grecy dalecy od świętowania Pierwsza taka wyspa w regionie. Władze stawiają dzięki "zielone zasilanie" Janis Warufakis w TVN24 BiS: "Udają…...

Czytać →