Wiss Fiss: nazwa banku, którą region Filadelfii pozna jeszcze więcej

Category: Obsługi Klienta
17 lutego 2021

Jeden z wielu billboardów informujących o zmianie oddziałów Banku Beneficjenta na Bank WSFS. Ten jest w Dilworth Park w Centre City. Zmiana zostanie zakończona w poniedziałek 26 sierpnia (P. Kenneth Burns / DLACZEGO)

Od wiosny w południowo-wschodniej Pensylwanii i South Jersey pojawiły się billboardy reklamujące „Wiss Fiss.

Na jednym z billboardów widniał napis „Wiss Fiss Here. Wiss Fiss Tam. Wiss Fiss Wiss Fiss Everywhere.

Wiadomości są jawną twarzą fuzji pomiędzy Bankiem WSFS i Bankiem Beneficjentem.

„WSFS + korzystne. Dwoje w swoim rodzaju staje się jedyne w swoim rodzaju .

Od dzisiaj korzystne oddziały przyjmą nazwę WSFS; prawie sześć miesięcy po zakończeniu połączenia.

WSFS, z siedzibą w Wilmington w stanie Delaware, odniósł sukces jako największy lokalny bank detaliczny w Delaware Valley. I stara się użyć swojego niezwykłego pseudonimu, aby wyróżnić się.

Innymi słowy, „Wiss Fiss rośnie. Filadelfijska, nadchodzimy.

Dyrektor generalny Rodger Levenson mówi, że ten przydomek istniał na długo przed dołączeniem do WSFS w 2006 roku.

„Nigdy nie słyszałem niczego, co by ktoś powiedział, że jest jakiś problem z nazywaniem siebie Wiss Fiss – powiedział.

Co Wiss Fiss robi dobrze

Według Charlesa R. Taylora, profesora marketingu z Villanova University School of Business, konwencjonalna mądrość marketingowa mówi, że nazwy marek powinny być krótkie i łatwe do wymówienia. Powiedział, że marketingowy blitz WSFS / Wiss Fiss jest właściwym posunięciem, gdy nie masz czegoś prostego i łatwego do powiedzenia.

„Zainwestuj w uczenie ludzi, jak chcą, aby było wymawiane – powiedział Taylor. „Jedynym sposobem na to jest wydanie dużych pieniędzy na reklamę i promocję.

Taylor nazywa kampanię marketingową WSFS Bank genialną i przypomina to, kiedy Wachovia, którą później kupił Wells Fargo, przybyła do miasta.

Wieczorem 26 sierpnia WSFS Bank oficjalnie włączy ten znak na szczycie swojej siedziby w Filadelfii. Będzie to oznaczać zakończenie integracji Banku Korzystnego i Banku WSFS. (Dzięki uprzejmości WSFS Bank)

„Spójrz, jak to się pisze; nikt w Filadelfii nie potrafiłby tego wymówić – powiedział. „Więc usunęli reklamy pokazujące ludziom, jak wymawia się Wachovia, i zrobili to na billboardach. Taylor dodaje, że WSFS musi uczyć ludzi, jak wymawiać swoje imię.

„Gdyby nie mówili Wiss Fiss, konsumenci próbowaliby wymawiać WSFS na różne sposoby lub źle zrozumieliby akronim.

Co WSFS jest za i przeciw?

WSFS oficjalnie oznacza Wilmington Savings Fund Society; założona w 1832 roku. Bank przekształcił ją w linię usług „We Stand For Service. Taylor powiedział, że kampania marketingowa banku o śmiesznie brzmiącej nazwie w połączeniu z ich zaangażowaniem w obsługę klienta daje WSFS możliwość zajęcia się większymi bankami, które mają siedzibę poza regionem.

„Myślę, że wyjątkowość tej nazwy może być naprawdę dobra, powiedział, „ale oni absolutnie muszą sprostać temu aspektowi obsługi klienta.

Taylor cytuje ankietę JD Power, z której wynika, że ​​klienci generalnie myślą o bankach mniej niż dziesięć lat temu.

W tym samym czasie banki stają się coraz większe, a nie mniejsze. Bloomberg informuje, że administracja Trumpa cofnęła wysiłki regulatorów, aby zniechęcić banki do ekspansji. To doprowadziło do tego, że banki ogłosiły więcej fuzji i przejęć w pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku niż kiedykolwiek w ciągu ostatniej dekady, według S&P Global. Na przykład PNC Financial Services wskazało, że rozważa ekspansję po raz pierwszy od czasu wielkiej recesji.

Jednak to samo badanie JD Power pokazało, że klienci postrzegają swoje banki jako bardziej innowacyjne niż banki w ogóle.

Rodger Levenson z WSFS powiedział, że są one alternatywą dla dużych banków, a jednocześnie są wystarczająco duże, aby inwestować w innowacje. Uważa, że ​​bycie postrzeganym jako lokalny jest zaletą.

„Uważamy, że istnieje pewien segment populacji, w którym bankowość lokalna odbywa się w banku lokalnym, gdzie mogą zobaczyć wpływ relacji, jaką mają z bankiem – powiedział. „Kiedy mają dostęp do wszystkich decydentów, istnieje część populacji, która naprawdę to ceni.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy