Temat: Sejm

14 kwietnia Świętem Chrztu Naszego kraju - projekt posłów

  • Dodatkowe posiedzenie Sejmu na propozycje PiS. "Nie chcemy robić tego po sposób nerwowy"
  • Posłowie pragną ustanowić kolejne państwowe wolny dzień. Jest propozycja
  • Nowe święto państwowe. Jest decyzja posłów
  • Pensja dla pierwszej damy. "Jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju"
  • Pianino, metale kolorowe, akcja lokalu piłkarskiego. Zobacz, co mają posłowie

Już niebawem w kalendarzu świąt państwowych w Polsce może zajechać nowa data. Grupa posłów chce bowiem ustanowienia czternaście kwietnia Świętem Chrztu Naszego. - To najważniejsza data w naszej historii, lecz nie istnieje żadnego przełożenia dzięki pamięć o tym przy kalendarzu - wskazuje przy rozmowie z. pl poseł niezrzeszony Jan Klawiter, reprezentant wnioskodawców projektu, który zwyciężył poparcie nawet przedstawiciela Nowoczesnej.

Projekt trafił do odwiedzenia Sejmu na wstępie marca, zaś reprezentantem wnioskodawców jest Jan Klawiter (niezrzeszony). Trafił pan do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, ale dziś pozostaje w zespole niezrzeszonych parlamentarzystów.

- To najważniejsza data przy naszej historii, początek własnej państwowości, ale nie posiada żadnego przełożenia na pamięć o tym wydarzeniu w kalendarzu - wskazuje Klawiter w rozmowie z. pl.

- Mieliśmy po ubiegłym roku 1050. rocznicę chrztu Polski i ona mnie oraz kolegów zainspirowała do tego, że należy to pokazać i przypominać o tej ważnej dacie - dodaje.

Dzień Świętego Patryka. Ujrzyj, jak bawi się glob

Pytany o losy projektu, wskazuje, że liczy w to, że uda się nim zainteresować większość parlamentarzystów. - Zbierając podpisy, spotykałem się z pozytywnymi poglądami i zbierałem je od momentu przedstawicieli różnych ugrupowań - podkreśla w rozmowie wraz z. pl Jan Klawiter.

Wśród autorów projektu wymienieni zostali posłowie klubów: Kukiz'15, Wolni i Solidarni, PiS, Republikanie, a nawet poseł Dawid Pudłowski z Nowoczesnej.

Bez kosztów

Jak uwypuklają autorzy ustawy w uzasadnieniu, projekt nie przewiduje ponoszenia żadnych kosztów finansowych, nie zaakceptować pociąga za sobą obładowania budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

"Zachęca jedynie obywateli Naszego kraju do refleksji i wywieszenia w tym dniu flag biało-czerwonych" - dodano.

Święto nie byłoby jednak dniem wolnym od robocie. - Nie chcemy rozsiewać dni wolnych od pracy, chcemy, żeby o naszym pamiętać - tłumaczy w rozmowie z. pl Jan Klawiter.

Ustawa, po razie jej przyjęcia, miałaby wejść w życie wraz z dniem ogłoszenia. Do tegoż jednak droga daleka, przynajmniej w tej chwili. Projekt w czwartek trafił bowiem do opiniowania przez Biuro Analiz Sejmowych i Biuro Legislacji, które zdecydują o jego kolejnych losach.

Podłoże:. pl

Dzielić:

Związane z

będzie kolejna edycja Narodowej Loterii Paragonowej 04.07.2019

Będzie kolejna edycja Narodowej Loterii Paragonowej

4 04.07.2019

Finanse

Rząd PiS nie dzierży zamiaru rezygnować z projektu Narodowej Loterii Paragonowej, jaką uruchomiło ministerstwo finansów zbyt czasów rządów PO. Resort Mateusza Morawieckiego przygotowuje podsumowanie projektu i planuje jeszcze jedną edycję…...

Czytać →
debata w Sejmie nad należnością paliwową 15.07.2019

Debata w Sejmie nad należnością paliwową

825 15.07.2019

Z kraju

W Sejmie zakończyła się debata na temat oryginalnej opłaty paliwowej. Poseł PiS Łukasz Rzepecki zapowiedział, iż zagłosuje przeciw projektowi przygotowanemu przez swoich partyjnych druhów. - Nie możemy być jak Platforma Obywatelska…...

Czytać →
budżet na 2019 r. Komentarz Pracodawców RP 03.07.2019

Budżet na 2019 r. Komentarz Pracodawców RP

513 03.07.2019

Finanse

- Propozycja budżetu państwa na rok kalendarzowy 2019 jest konsekwentną realizacją założeń socjalnych strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju do roku kalendarzowego 2020. Jego założenia istnieją realne, choć nie pozbawione elementów ryzyka…...

Czytać →
adobe od końca 2020 r. rezygnuje z wtyczki Flash  Tech 16.06.2019

Adobe od końca 2020 r. rezygnuje z wtyczki Flash Tech

764 16.06.2019

Tech

Globalny ranking prędkości internetu. Nasz kraj zaliczyła awans, ale do odwiedzenia podium mamy daleko Koniec piractwa, czy cenzura w sieci? Emocje wokół propozycji reformy prawa autorskiego "Ojciec internetu" ostrzega…...

Czytać →
ambasador Francji o wyborze śmigłowca: Polska w centrum zbrojeniówki 19.06.2019

Ambasador Francji o wyborze śmigłowca: Polska w centrum zbrojeniówki

386 19.06.2019

Z kraju

Wybór śmigłowca produkowanego przez Airbus Helicopters dla polskiego wojska to podstawa do zakotwiczenia Naszego kraju w twardym rdzeniu europejskiego przemysłu obronnego - zważa ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler. W ubiegłym…...

Czytać →
e-zwolnienia lekarskie. Do ZUS trafiło 150 tysięcy elektronicznych zwolnień 22.07.2019

E-zwolnienia lekarskie. Do ZUS trafiło 150 tysięcy elektronicznych zwolnień

956 22.07.2019

Z kraju

W poniedziałek wystawiono 150 tysięcy zwolnień elektronicznych a mianowicie poinformował w TVN24 Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. - Wygląda na to, hdy powiodło się odnotować bardzo duży wzrost - dodał, jednocześnie przyznając…...

Czytać →