Zalety i wady odwróconego kredytu hipotecznego

17 lutego 2021

Odwrócony kredyt hipoteczny może być cennym narzędziem planowania emerytury, które może znacznie zwiększyć strumienie dochodów emerytów, wykorzystując ich największe aktywa: domy. Odwrotny kredyt hipoteczny umożliwia właścicielom domów zaciąganie pożyczek pod zastaw kapitału własnego domu, przy jednoczesnym zachowaniu własności domu.

Najlepszą częścią odwróconego kredytu hipotecznego jest to, że w przeciwieństwie do konwencjonalnych kredytów hipotecznych nie ma żadnych płatności. Zamiast tego pożyczkodawca dokonuje płatności na rzecz pożyczkobiorcy w formie ryczałtu, płatności miesięcznych lub linii kredytowej.

Odwrócona hipoteka jest spłacana w przypadku śmierci kredytobiorcy, trwałego wyprowadzenia się z miejsca zamieszkania lub sprzedaży nieruchomości. Zamiast płacić bankowi co miesiąc, a kapitał własny w domu rośnie, bank płaci co miesiąc, a kapitał może się zmniejszyć. Ważne jest, aby wiedzieć, że aby się zakwalifikować, musisz mieć 62 lata.

Jakie korzyści może przynieść mi odwrócony kredyt hipoteczny?

Odwrócony kredyt hipoteczny może być potężnym źródłem finansowania dla osób, które muszą zwiększyć swoje dochody, aby zapewnić sobie komfort na emeryturze. Największym majątkiem osobistym większości emerytów jest ich dom. W wielu przypadkach dom emeryta się opłaca. Odwrócony kredyt hipoteczny zwiększa dochód bez zwiększania miesięcznych rat i pozwala emerytowi pozostać w domu.

Jeśli masz co najmniej 62 lata i rozważasz odwrócony kredyt hipoteczny, kwota, do której będziesz się kwalifikować, zależy od kilku czynników, a przede wszystkim wartości Twojego domu, wieku i stóp procentowych. Im jesteś starszy, tym więcej wart jest Twój dom i tym niższe są obecne stopy procentowe.

Negatywne aspekty odwróconych kredytów hipotecznych

Wśród negatywów odwróconej hipoteki są koszty. Wszystkie kredyty hipoteczne wiążą się z kosztami, ale opłaty za odwróconą hipotekę, które mogą obejmować stopę procentową, opłatę za udzielenie kredytu, opłatę za ubezpieczenie kredytu hipotecznego, opłatę za wycenę, opłaty za ubezpieczenie tytułu i różne inne koszty zamknięcia, są niezwykle wysokie w porównaniu z tradycyjnym kredytem hipotecznym. Koszty są różne, ale mogą sięgać nawet 30 000 lub 40 000 USD. Koszt ten nie jest opłacany z własnej kieszeni, ale jest wliczany do kredytu.

Inną potencjalną kwestią, o której należy pamiętać, jest wymóg spłaty pożyczki w przypadku wyprowadzenia się na stałe z domu. Może to nie wydawać się teraz problemem, ale jeśli kiedykolwiek będziesz musiał udać się do placówki opieki w pełnym wymiarze godzin, pożyczka stanie się wymagalna, jeśli opuścisz dom na rok lub dłużej.

Ostateczna wada odwróconej hipoteki wpływa na Twój majątek. Odwrotny kredyt hipoteczny prawie zawsze zmniejszy kapitał własny w Twoim domu, co pozostawi mniej pieniędzy Twoim spadkobiercom.

Odwróć mity dotyczące kredytów hipotecznych – i prawda

Błędne przekonania na temat odwróconych kredytów hipotecznych mogą spowodować, że właściciele domów będą unikać rozważania tych złożonych kredytów. Lub kwalifikujący się seniorzy mogą działać zbyt pośpiesznie, nie zdając sobie sprawy z wszystkich możliwych konsekwencji swoich decyzji finansowych. Oto kilka błędnych pomysłów i realiów dotyczących tej opcji nieruchomości.

Mit:Pożyczkodawca przejmuje tytuł do domu.

Prawda: nadal zachowujesz własność swojego domu. Hipoteka odwrotna jest jedynie zastawem na nieruchomości.

Mit:Pożyczka może przekroczyć wartość nieruchomości, obciążając Ciebie lub Twoich spadkobierców dużym rachunkiem, gdy ostatecznie opuścisz swój dom.

Prawda:Odwrócona hipoteka to pożyczka „bez regresu, co oznacza, że ​​Ty, Twoi spadkobiercy lub Twój majątek nigdy nie będziecie winni więcej niż oszacowana wartość domu w momencie spłaty kredytu.

Mit:Nie możesz uzyskać odwróconego kredytu hipotecznego, jeśli obecnie masz konwencjonalny kredyt hipoteczny.

Prawda:Chociaż to prawda, tomożedostać odwrotnie, jeśli wykorzystać środki na spłatę istniejącego kredytu hipotecznego na zamknięciu.

Mit:Odwrócony kredyt hipoteczny może spowodować eksmisję z domu.

Prawda:wychodzisz z domu, kiedy wybierasz. Nikt nie zmusi cię do opuszczenia domu. Odwrotna hipoteka nie przysługuje, dopóki Twój dom nie będzie już Twoim głównym miejscem zamieszkania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy